Bitwa o punkty przy L83! | Zapowiedź meczu Raków - Legia

Sobotni wieczór przy L83 stanie pod znakiem hitowego starcia w ramach 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Naszym rywalem będzie Legia Warszawa. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:15.

Celem naszego zespołu będzie przełamanie złej passy i powrót na zwycięską ścieżkę w rozgrywkach ligowych.

 

- To jest mecz z takich, które budzą trochę większą adrenalinę, a jednocześnie to spotkanie za trzy punkty i wyjątkowy w sytuacji, w jakiej jesteśmy, ponieważ musimy być ultrazdeterminowani, żeby go wygrać. W tej chwili nie patrzę na to, czy to Legia, czy inna drużyna, bo po tak słabym meczu musimy się zrehabilitować, szczególnie grając u siebie - powiedział przed meczem trener Marek Papszun.

 

Raków w lidze

 

Po rozegranych 8 kolejkach PKO BP Ekstraklasy zajmujemy 16. pozycję w ligowej tabeli; mamy na swoim koncie 6 punktów po dwóch wygranych i czterech porażkach. Do nadrobienia mamy dwa zaległe spotkania.

 

Poniedziałkowe spotkanie przy L83 przeciwko Górnikowi Zabrze zakończyło się wygraną gości. Autorem jedynego gola tego meczu strzelił Ousmane Sow.

 

Najlepszym strzelcem Rakowa w obecnych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy jest Jonatan Brunes, który pokonywał bramkarzy dwukrotnie.

 

Nasz rywal: Legia Warszawa

 

Drużyna prowadzona przez Edwarda Iordănescu plasuje się na 6. miejscu w lidze z dorobkiem 10 punktów. W sześciu rozegranych spotkaniach (Legia również ma dwa zaległe mecze) wygrała trzy mecze, jeden zremisowała i dwa przegrała.

 

W poprzedniej kolejce stołeczny klub wywalczył komplet punktów w domowym spotkaniu z Radomiakiem Radom. Na listę strzelców w barwach Legii wpisali się Juergen Elitim, Damian Szymański, Mileta Rajović i Paweł Wszołek (po golu z rzutu karnego), zaś honorową bramkę dla zespołu z Radomia strzelił Adrián Diéguez.

 

Najwięcej goli dla Legionistów w rozgrywkach ligowych strzelili Mileta Rajović i Paweł Wszołek (po 2).

 

W zakończonym okienku transferowym, nasi rywale przeprowadzili 9 transferów do klubu; barwy warszawskiego zespołu wzmocnili wspomniani wcześniej Rajović i Szymański. Oprócz nich do Legii przyszli m.in. Kacper Urbański, Ermal Krasniqi, Arkadiusz Reca, Noah Weisshaupt i Antonio Čolak.

 

Bezpośrednie mecze z Legią

 

W Ekstraklasie mierzyliśmy się z Legią w 20 meczach. 5 z nich zakończyły się naszym zwycięstwem, w 6 padł remis, a 9 razy z wygranej mogli cieszyć się piłkarze stołecznego klubu. 

 

Spotkania z Legionistami w poprzednim sezonie były dla nas niezwykle udane; we wrześniu wygraliśmy na wyjeździe po trafieniu Jeana Carlosa. Wiosną przy L83 gole dla Rakowa strzelili Stratos Svarnas, Jonatan Brunes i Adriano Amorim. Do naszej siatki trafiali natomiast Marc Gual i Luquinhas.

 

 

Obsada sędziowska

 

Sobotni mecz poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. Asystentami na liniach będą Adam Kupsik i Sebastian Mucha, arbitrem technicznym nominowany został Sebastian Krasny, a w wozie VAR zasiądą Damian Kos i Marcin Borkowski.

 

Gdzie oglądać mecz?

 

Spotkanie Raków - Legia rozpocznie się o godzinie 20:15. Transmisję będzie można obejrzeć na antenach Canal+ Sport 3, Canal+ 4K i w serwisie streamingowym Canal+.