Bogdan Racovițan odwiedził Akademię Klasy Ekstra

10 maja na boisku bocznym przy Limanowskiego 83 odbyła się kolejna edycja Akademii Klasy Ekstra. Chłopcy i dziewczynki mierzyły się w zawodach sportowych oraz szeregu animacji takich jak strefa rzutów wolnych czy teqball. Gościem imprezy był obrońca Rakowa Częstochowa - Bogdan Racovițan.

Zawody były rozgrywane systemem Funino. To metoda, którą opracował trener piłkarski Horst Wein w połowie lat 80. ubiegłego wieku, służąca stymulowaniu talentu piłkarskiego wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej. Pozwala ona dzieciom podejmować samodzielnie decyzje, kształtując ich inteligencję w grze. Tym samym zabawa w ramach Akademii Klasy Ekstra była też świetnym punktem wyjścia do indywidualnego rozwoju młodych sportowców.

 

Przy Limanowskiego wspólnie grali chłopcy i dziewczynki. Łącznie w Akademii Klasy Ekstra oprócz zespołów Rakowa Częstochowa z różnych roczników, udział wzięli także piłkarze i piłkarki reprezentujący barwy: Tygrysków Świętochłowice, Szkoły Soward, Sportowej Częstochowy, Szkoły Podstawowej nr 7, Victorii Strzebiń, Unii Kosztowy oraz reprezentacja dzieci z Ukrainy.

 

Oprócz zmagań na boisku młodzi sportowcy mogli wziąć udział w grach i zabawach takich jak strzały do dmuchanej tarczy, football arena oraz teqball. Za tym ostatnim kryje się nowatorska odmiana piłki nożnej połączonej z tenisem stołowym.

 

Gościem specjalnym Akademii Klasy Ekstra był obrońca Rakowa Częstochowa - Bogdan Racovițan. Rumun  rozdawał autografy, pozował do zdjęć, a także uważnie przyglądał się zmaganiom najmłodszych piłkarzy i piłkarek.