Bogdan Racovițan: To zwycięstwo doda nam pewności siebie

Po sobotnim spotkaniu z Widzewem porozmawialiśmy z naszym obrońcą, Bogdanem Racovițanem.

"Bogdi", wygramy ważne spotkanie. Jak oceniasz na gorąco ten mecz?

 

- Nie był to łatwy mecz, ale najważniejsze było to, że chcieliśmy wygrać i to nam się udało. Wracamy do domu z trzema punktami i to jest najważniejsze!

 

Przez niemal całe spotkanie przeważaliśmy oraz mieliśmy więcej okazji. To zwycięstwo może dobrze smakować, bo jest zdobyte na trudnym terenie i po serii meczów bez wygranej. 

 

- Jest dokładnie, jak powiedziałeś. Oczywiście rywale grali w dziesiątkę, więc było nam łatwiej kontrolować grę. Byliśmy przy piłce przez większość meczu i zdominowaliśmy go. Nie było jednak łatwo strzelić gola; dobrze się bronili aż do samego końca, ale ostatecznie udało nam się wreszcie zdobyć bramkę, co było najważniejsze. To zwycięstwo da nam więcej pewności siebie. Chcemy to utrzymać i patrzeć dumnie przed siebie.

 

Po czerwonej kartce dla rywali zyskaliśmy więcej miejsca na boisku i okazji do tego, żeby atakować. Warto jednak zauważyć, że Widzew kurczowo się bronił i to sprawiło nam troszkę kłopotów w tworzeniu dogodnych szans.

 

- Dokładnie tak. Grali na swoim stadionie ze wsparciem kibiców, a ten doping pomógł im grać jak najlepiej. Dobrze się bronili, blisko swojego pola karnego. Ludzie mogą mówić, że łatwiej gra się jedenastu na dziesięciu, ale nie jest łatwe tworzenie okazji, kiedy przeciwnik broni się tak nisko. Nie było łatwo, ale walczyliśmy przez całe spotkanie; do końca wierzyliśmy, że zwycięstwo jest możliwe i ostatecznie udało się nam je wywalczyć.

 

Walczymy dalej o jak najwyższe miejsce w tabeli. Musimy jednak regularnie punktować, a kolejna okazja do tego przydarzy się w przyszłą sobotę przeciwko Zagłębiu Lubin. To również nie będzie najłatwiejsze starcie, grane po raz kolejny na wyjeździe.

 

- Każdy mecz jest trudny - nie ma łatwych meczów w Ekstraklasie. W tym momencie ważne jest kroczyć od meczu do meczu i nie patrzeć za daleko w przyszłość. Oczywiście chcemy grać w europejskich pucharach w kolejnym sezonie, ale jak powiedziałeś, musimy zgarniać trzy punkty w każdym meczu, jeśli chcemy osiągnąć ten cel. Teraz w stu procentach skupiamy się na kolejnym spotkaniu w sobotę. Mam nadzieję, że to zwycięstwo da nam dużo pewności siebie i pojedziemy do Lubina po zwycięstwo.