Brak decyzji w sprawie Spółki Akcyjnej

Walne Zebranie Członków K.S. Raków Częstochowa, nie dało odpowiedzi na najważniejsze pytanie, czy nasz klub zostanie przekształcony w Spółkę Akcyjną. Ze względu na brak gwarancji finansowych ze strony miasta, ten punkt obrad nie został poddany pod głosowanie
Walne Zebranie Członków K.S. Raków Częstochowa, nie dało odpowiedzi na najważniejsze pytanie, czy nasz klub zostanie przekształcony w Spółkę Akcyjną. Ze względu na brak gwarancji finansowych ze strony miasta, ten punkt obrad nie został poddany pod głosowanie. Walne Zgromadzenie Członków K.S. Raków Częstochowa rozpoczęło się dopiero za drugim podejściem. W pierwszym terminie, zaplanowanym na godzinę 18 zabrakło bowiem wymagającej liczby członków i konieczna było zwołanie drugiego posiedzenia, które odbyło się godzinę później. W porządku obrad pierwotnie były trzy punkty. Jeden z nich, dotyczący propozycji zmian w Statucie Stowarzyszenia K.S. Raków Częstochowa, już na samym początku posiedzenia został zmodyfikowany. Powodem zmiany, był brak jednoznacznej decyzji w sprawie przekształcenia naszego klubu w Spółkę Akcyjną, ze względu na brak gwarancji finansowych ze strony Miasta Częstochowa. Pozostałe punkty obrad odbyły się zgodnie z planem. Prezes Rakowa Krzysztof Kołaczyk, omówił bilans finansowy za ubiegły rok i nakreślił realizację planu naprawczego za pierwsze półrocze 2010 r. W tej części posiedzenia, głos zabrał także trener częstochowskiego klubu Jerzy Brzęczek. Szkoleniowiec podsumował rundę wiosenną w drugiej lidze zachodniej oraz przedstawił plany sportowe na przyszły sezon. – Mam osobistą satysfakcję, że mogłem pracować z takimi ludźmi, jakich miałem w zespole. Pokazaliśmy, że nie zawsze trzeba ściągać zawodników z zewnątrz. Dla nas bardzo ważne będzie utrzymanie tego składu. Jeśli chodzi o cele na przyszły sezon, to mogę zapewnić, że w każdym meczu będziemy grać o zwycięstwo – zapowiedział Brzęczek. Kolejny termin Walnego Zabrania Członków K.S. Raków Częstochowa zaplanowano na 6. lipca 2010 r. Opuszczający salę mieli nadzieję, że do tego czasu Miasto przedstawi konkretne gwarancje finansowe, co da zielone światło na przekształcenie Rakowa w Spółkę Akcyjną.