Bramkowe podsumowanie rundy jesiennej

50 bramek zdobył Raków Częstochowa w pierwszej części sezonu 2022/2023. Oznacza to, że drużyna Medalików zdobywała średnio 1,92 bramki na mecz. Sprawdźcie strzeleckie podsumowanie rundy jesiennej.

Nasza drużyna oficjalne strzelanie w obecnej kampanii rozpoczęła 9 lipca w Poznaniu w meczu o Superpuchar Polski. Pierwszym zawodnikiem, który wpisał się na listę strzelców był Bogdan Racovițan, który w 43. minucie otworzył wynik spotkania, zdobywając przy okazji swoją debiutancką bramkę w czerwono-niebieskich barwach.

W rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy worek z bramkami rozwiązał Vladislavs Gutkovskis. Łotysz na inaugurację sezonu w 79. minucie pokonał Adriana Lisa, a Raków wygrał 1:0 przy Limanowskiego 83 z Wartą Poznań. Łącznie zespół Medalików w rozgrywkach ligowych strzelił 35 goli. Najczęściej na listę strzelców wpisywał się Bartosz Nowak, autor 6 trafień. Po 5 bramek mają Ivi López, Vladislavs Gutkovskis oraz Fabian Piasecki.

Podopieczni trenera Marka Papszuna 11 z 50 bramek zdobyli w europejskich pucharach. Najwięcej, bo aż 5 goli strzeliliśmy w pierwszym spotkaniu z FC Astana, a wynik mecz otworzył Ivi López. W eliminacjach do Ligi Konferencji Europy UEFA Hiszpan łącznie pokonywał rywali czterokrotnie. Jedną bramkę mniej zdobył Vladyslav Kochergin.

Do łącznego dorobku strzeleckiego trzeba doliczyć jeszcze 2 gole zdobyte w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Czerwono-Niebiescy dotychczas dwukrotnie wygrywali 1:0, kolejno z Zagłębiem Sosnowiec i Pogonią Szczecin. W starciu z sosnowiczanami z bramki mógł cieszyć się Vladyslav Kochergin, a zwycięskiego gola na wagę awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski strzelił Ivi López.

Łącznie w pierwszej części sezonu bramki dla Medalików zdobywało jedenastu różnych zawodników, a jednego gola samobójczego zanotował obrońca Jagiellonii Białystok.