Bramkowe podsumowanie sezonu

82 bramki zdobył Raków Częstochowa w sezonie 2022/2023. Oznacza to, że drużyna Medalików zdobywała średnio 1,78 bramki na mecz. Sprawdźcie strzeleckie podsumowanie minionej kampanii.

Mistrzowie Polski oficjalne strzelanie w sezonie 2022/2023 rozpoczęła 9 lipca w Poznaniu w meczu o Superpuchar. Pierwszym zawodnikiem, który wpisał się na listę strzelców był Bogdan Racovițan, który w 43. minucie otworzył wynik spotkania, zdobywając przy okazji swoją debiutancką bramkę w barwach Rakowa.

W rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy worek z bramkami rozwiązał Vladislavs Gutkovskis. Łotysz na inaugurację sezonu w 79. minucie pokonał Adriana Lisa, a Raków wygrał 1:0 przy Limanowskiego 83 z Wartą Poznań. Z kolei ostatni na listę strzelców w mistrzowskim sezonie wpisał się Gustav Berggren, doprowadzając do wyrównania w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Łącznie zespół Medalików w rozgrywkach ligowych strzelił 63 goli, co było najlepszym wynikiem. Najwięcej trafień zanotowali Ivi López, Vladislavs Gutkovskis oraz Bartosz Nowak, autorzy 9 goli. Jedną bramkę mniej zdobył Vladyslav Kochergin.

Podopieczni trenera Marka Papszuna 11 z 86 bramek zdobyli w europejskich pucharach. Najwięcej, bo aż 5 goli strzeliliśmy w pierwszym spotkaniu z FC Astana, a wynik mecz otworzył Ivi López. W eliminacjach do Ligi Konferencji Europy UEFA Hiszpan łącznie pokonywał rywali czterokrotnie. Jedną bramkę mniej zdobył Vladyslav Kochergin.

Do łącznego dorobku strzeleckiego trzeba doliczyć jeszcze 6 goli zdobyte w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Medaliki trzykrotnie wygrywali 1:0, pokonując kolejno Zagłębie Sosnowiec, Pogoń Szczecin i w półfinale Górnika Łęczna. W ćwierćfinale triumfowaliśmy 3:0 z Motorem Lublin.

Łącznie w sezonie 2022/2023 bramki dla Medalików zdobywało siedemnastu różnych zawodników, a po jednym golu samobójczym zanotowali zawodnicy Jagiellonii Białystok oraz Miedzi Legnica.