Bramkowy remis Rakowa z Trzyńcem

Po trafieniach Sebastiana Musiolika, Macieja Domańskiego i Bryana Nouviera Raków Częstochowa zremisował 3:3 z FK Fotbal Triniec. Był to drugi mecz kontrolny naszego zespołu przed startem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

Pierwsza część spotkania przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Marka Papszuna, którzy co rusz nękali bramkę przyjezdnych z Czech. Okazję na strzelenie gola mieli m.in. Petr Schwarz i Tomas Petrasek. Wynik spotkania otworzył w 35. minucie Sebastian Musiolik. Napastnik “Czerwono-Niebieskich” wykorzystał błąd bramkarza gości, odebrał mu piłkę i z bliskiej odległości posłał futbolówkę do bramki. Nasz zespół jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie. W polu karnym Trzyńca faulowany był Piotr Malinowski. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Maciej Domański i pewnym uderzeniem wyprowadził Raków na dwubramkowe prowadzenie. 

W drugiej części środowego starcia padły aż cztery gole. Dwa razy na listę strzelców wpisał się napastnik gości, Filip Kubala. Najpierw w 50. minucie zmniejszył straty Trzyńca, a w 76. minucie uderzeniem z dystansu doprowadził do wyrównania. Kilka minut później podopieczni trenera Tomasa Jakusa wyszli na prowadzenie. Jakuba Górskiego płaskim strzałem pokonał Lukas Hapal. Nasza drużyna nie poddała się i już po chwili zdobyła wyrównującą bramkę. Bryan Nouvier wykorzystał dogranie w pole karne i z bliskiej odległości ustalił wynik spotkania na 3:3.

W sobotę, 29 czerwca, nasza drużyna rozegra ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Warki. Tym razem naszym rywalem będzie SFC Opawa. Początek meczu o godzinie 11:00. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Raków (I połowa): Gliwa - Kasperkiewicz, Petrasek, Piątkowski (25. Szymonowicz), Malinowski, Schwarz (30. Babenko), Sapała, Apolinarski (30. Kun), Domański, Luković, Musiolik

Raków (II połowa): Gliwa (60. Górski) - Petrasek (75. Kasperkiewicz), Szymonowicz, Piątkowski, Kun, Babenko, Sapała (60. Schwarz), Malinowski (60. Apolinarski), Pavlas, Nouvier, Lewicki