Bryan Nouvier i Andrija Luković nowymi piłkarzami Rakowa!

Do drużyny „Czerwono-Niebieskich” dołączają pomocnik Andrija Luković i skrzydłowy Bryan Nouvier! Po Kamilu Piątkowskim to kolejno drugie i trzecie wzmocnienie zespołu prowadzonego przez Trenera Marka Papszuna. 

Bryan Nouvier to pochodzący z Francji 23-letni skrzydłowy. Jest wychowankiem FC Metz, z którego trafił do CFR Cluj. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Sepsi Sfântu Gheorghe. W rozgrywkach 2018/2019 w rumuńskiej ekstraklasie rozegrał 21 spotkań, strzelił 3 bramki i zanotował 3 asysty. Jeden raz wpisał się także na listę strzelców w Pucharze Rumunii.

- Wybrałem Raków, bo chcę spróbować swoich sił w Ekstraklasie. Słyszałem wiele pozytywnych słów na temat polskiej ligi. Chciałbym zdobyć wiele bramek i asyst, ale nie to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że swoją postawą na boisku pomogę drużynie w zajęciu jak najwyższej pozycji w tabeli - powiedział Francuz. 

Andrija Luković to 24-letni środkowy pomocnik. Urodził się w Belgradzie, a debiut w profesjonalnej piłce zanotował w barwach miejscowego klubu, Rad. Sezon 2018/2019 spędził na wypożyczeniu w FK Voždovac, w barwach którego rozegrał 33 mecze ligowe, strzelił 7 bramek i zanotował 3 asysty. Luković ma na swoim koncie 8 występów w młodzieżowej reprezentacji Serbii.

- Bardzo się cieszę z tego, że trafiłem do Częstochowy. Myślę, że to dobra decyzja. Konsultowałem się z resztą z kilkoma osobami, które wypowiadały się o Rakowie w samych superlatywach. Wiem, jaki styl gry preferuje trener Marek Papszun. Jestem „walczakiem”, ale lubię ładny futbol. Już nie mogę się doczekać pierwszych treningów z nowymi kolegami - dodał Serb. 

Bryan, Andrija, witamy #WRAKOWIE!

bryan andrija