Budżet Obywatelski 2021

Polska od lat zmaga się z wykluczeniami. Wielu z nas na co dzień musi walczyć z ograniczeniami blokującymi dostęp do oświaty, kultury czy sportu. W głównej mierze dotyczy to dzieci z biednych rodzin czy osób niepełnosprawnych, które są pełne marzeń i nadziei, ale nie są w stanie przebić się przez szklane ściany.

Realną szansą na walkę z tym problemem jest lokalna inicjatywa Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Częstochowy dzięki demokratycznemu charakterowi tej akcji mogą mieć rzeczywisty wpływ na to, jak zostanie rozdysponowana część budżetu miasta. 16 listopada rozpoczyna się głosowanie w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

Projekty

Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zostały zgłoszone dwa projekty, które my, Raków Częstochowa, mocno wspieramy.

Pierwszy z nich to projekt ogólnomiejski (nr 717), którego celem jest rewitalizacja obiektu przy VI Liceum Ogólnokształcącym w Częstochowie oraz budowa boiska syntetycznego. Więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj
Drugi projekt ma charakter dzielnicowy (nr 746) i dotyczy dzielnicy Raków. Chodzi o remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 7 w Częstochowie. Więcej o tym projekcie można przeczytać tutaj.

Powstałe i zmodernizowane projekty posłużą m.in. do społecznej rehabilitacji dziecięcych sportowców z niepełnosprawnościami.

 

Możliwości

Realizacja powyższych projektów znacząco wpłynie na poprawę poziomu infrastruktury sportowej w mieście. To szansa dla dzieci, które chcą uprawiać sport, ale nie mają takiej możliwości przez brak odpowiedniej ilości ogólnodostępnych obiektów.

 

Jak wygląda głosowanie?

  • Głosowanie polega na przydzieleniu danej liczby punktów wybranym projektom;
  • W głosowaniu mogą brać udział mieszkańcy Częstochowy, którzy ukończyli 13 lat;
  • W przypadku projektów o charakterze dzielnicowym, osoby głosujące mogą oddać swój głos na projekty dotyczące dzielnicy, w której mieszkają.

Szczegółowe informacje dotyczące głosowania dostępne są pod tym linkiem: https://bit.ly/3pf5SX2

Gorąco zachęcamy do oddawania głosów na wspomniane projekty.

 

Link do głosowania: https://bit.ly/VIIBO