[CLJ] 4 punkty Medalików

Za nami drugi weekend wiosennej rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów. Zwycięstwo zanotowała drużyna U-15, zespół U-17 przywiózł “oczko” z boiska lidera, a juniorzy starsi wrócili z Gdyni bez punktów.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w meczu 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19 przegrali 0:2 z Arką Gdynia.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stwarzały sobie szanse, jednak to gospodarze zademonstrowali lepszą skuteczność. Jedyną bramkę do przerwy zdobył w 29. minucie Wiktor Marek. W trakcie pierwszego kwadransa po zmianie stron na boisku w barwach Medalików pojawiło się czterech nowych graczy, w tym wracający po kontuzji Łukasz Kabaj. W 60. minucie spotkania drugą bramkę dla Arki zdobył Wiktor Sawicki. Zespół z Trójmiasta w końcówce meczu zaprezentował solidną postawę w defensywie i utrzymał czyste konto.

Po sobotniej przegranej juniorzy starsi Rakowa w tabeli CLJ U-19 plasują się na 11. pozycji. Dotychczasowy dorobek Medalików wynosi 22 punkty. W nadchodzącej serii gier zespół U-19 zmierzy się na własnym boisku z Zagłębiem Lubin.

Arka Gdynia - Raków U-19 2:0

Bramki: Marek (29’), Sawicki (60’)

CLJ U-17

Drużyna Rakowa do lat 17 przedłużyła serię meczów bez porażki do dwunastu gier, remisując 1:1 ze Śląskiem Wrocław.

Spotkanie rozstrzygnęło się w trakcie pierwszego kwadransa. W 6. minucie rywalizacji Adam Damasiewicz stracił piłkę we własnym polu karnym. Błąd wykorzystał Krystian Rostek, ktorego gol dał wrocławianom prowadzenie. Podopieczni Michała Mizgały 8 minut później wykonywali rzut rożny. W wyniku zamieszania piłka trafiła pod nogi Antoniego Kociniewskiego, a obrońca Medalików pokonał bramkarza Śląska i wyrównał stan gry. W dalszej części spotkania oba zespoły usiłowały przechylić szalę na swoją korzyść, jednak żadnej z drużyn się to nie udało. Ostatecznie po bardzo wyrównanych 90 minutach Medaliki wywalczyli na terenie lidera cenny punkt.

Po zakończeniu 19. kolejki CLJ U-17 juniorzy młodsi Rakowa w dalszym ciągu plasują się na 5. miejscu w grupie zachodniej. Zespół U-17 zgromadził na swoim koncie 37 punktów i traci 5 “oczek” do najniższego stopnia podium.

Następnym przeciwnikiem Rakowa U-17 będzie Lechia Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 marca, przy L83.

Śląsk Wroclaw - Raków U-17 1:1

Bramki: Rostek (6’) – Kociniewski (14’)

CLJ U-15

Podopieczni Adama Studnickiego odnieśli pierwsze tej wiosny zwycięstwo, pokonując 3:1 Odrę Opole.

Początkowe dwa kwadranse sobotniego meczu pełne były niedokładności po obu stronach. W 31. minucie piłkę w polu karnym Odry otrzymał Maksym Pluta i mocnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Tuż po wznowieniu gry strzałem zza pola karnego wyrównał Oskar Śleziak. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Medaliki stopniowo przejmowali coraz większą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 56. minucie Maksym Pluta dopadł do długiego podania, po czym wyprzedził obrońców Odry i skutecznie przelobował bramkarza Odry. Niespełna 10 minut później na 3:1 po rzucie rożnym podwyższył Maciej Kajka, zdobywając pierwszą bramkę w czerwono-niebieskich barwach.

Po dwóch kolejkach rundy wiosennej trampkarze Rakowa zajmują 4. miejsce w tabeli grupy C CLJ U-15. Kolejny mecz zespół trenera Studnickiego rozegra 16 marca. Będzie to wyjazdowe starcie z Górnikiem Zabrze.

Raków U-15 – Odra Opole 3:1

Bramki: Pluta (31’, 56’), Kajka (65’) – Śleziak (32’)