[CLJ] 4 punkty na koniec rundy

W sobotę Czerwono-Niebiescy rozegrali ostatnie tej jesieni ligowe spotkania. Zarówno juniorzy starsi, jak młodsi Rakowa kończą rok na podium Centralnej Ligi Juniorów.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego w sobotę wygrali 5:1 z Koroną Kielce. Mecz rozpoczął się doskonale dla piłkarzy Rakowa, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie po strzale Miłosza Roguli. Na 2:0 podwyższył 9 minut później Jakub Cierpiał, zdobywając gola w drugim kolejnym meczu. Trzecia bramka dla Rakowa padła pod koniec drugiego kwadransa gry, a jej autorem był Mateusz Głowiński.

W 39. minucie Koroniarze pokonali Huberta Muszyńskiego, lecz gol ten okazał się jedynie honorowym. W drugiej części spotkania Czerwono-Niebiescy szybko dorzucili dwa następne trafienia i spokojnie kontrolowali sytuację. W 54. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Rogula, a 7 minut później Oliwier Siuda wygrał walkę w powietrzu i mocną główką pokonał golkipera Korony.

Czerwono-Niebiescy zakończyli rundę na 2. miejscu w tabeli, zwyciężając w pięciu ostatnich meczach. W rozgrywanym równolegle meczu Górnika Zabrze ze Śląskiem Wrocław padł remis 1:1. Przewaga Górnika nad Rakowem stopniała do jednego punktu. Juniorzy starsi Rakowa wrócą do ligowej rywalizacji 11 marca, a ich pierwszym wiosennym rywalem będzie Śląsk Wrocław.

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa w sobotę zagrali ze Śląskiem Wrocław i przywieźli ze stolicy Dolnego Śląska cenny punkt. Emocjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a wyrównująca bramka dla gospodarzy padła w doliczonym czasie gry.

Wrocławianie objęli prowadzenie w 54. minucie po uderzeniu Oskara Gersensteina. Dziesięć minut później wyrównał Leon Ziętek. Co ciekawe, w poprzednim spotkaniu tych drużyn młody wahadłowy trafił do siatki dwukrotnie.

Gol na 2:1 padł w 87. minucie, a jego autorem był Tobiasz Mras. Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył jednak 5 minut i w tym czasie gospodarze wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Bartosz Kosiba.

Po 17. jesiennych kolejkach Czerwono-Niebiescy z dorobkiem 40 punktów znajdują się na 3. miejscu w klasyfikacji. Podopieczni trenera Żebrowskiego tracą punkt do Górnika Zabrze i trzy “oczka” do Zagłębia Lubin. Pierwsze spotkanie po zimowej przerwie juniorzy młodsi Rakowa rozegrają 4 marca. Będzie to domowy mecz z Arką Gdynia.