[CLJ] 6 punktów i przegrana w osłabieniu

W miniony weekend zespoły Rakowa Częstochowa rywalizowały na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Juniorzy starsi ulegli Lechowi Poznań, natomiast młodsze drużyny zakończyły swoje mecze z kompletem punktów.

CLJ U-19

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Studnickiego rozgrywali w sobotę mecz z innym zespołem należącym do ligowej czołówki – Lechem Poznań. Mimo, że juniorzy starsi Rakowa grali przez ponad 80 minut w dziesiątkę, przez długi czas utrzymywał się wynik 0:0. Ostatecznie jednak Lechici wygrali to spotkanie 2:0, dzięki czemu awansowali w tabeli na 2. miejsce.

Kluczowym wydarzeniem dla przebiegu gry była czerwona kartka, którą Łukasz Józefczyk został ukarany w 8. minucie meczu. Od tamtego momentu podopieczni Adama Studnickiego musieli zewrzeć szyki w obronie, a w działaniach ofensywnych ograniczyć się do mądrze wyprowadzanych kontrataków. Przez dłuższy czas strategia ta sprawdzała się. Dodatkowo w bramce dobrze spisywał się Hubert Muszyński.  W ostatniej fazie spotkania Lech wykorzystał jednak swoje szanse. Najpierw w 70. minucie prowadzenie Lechitom dał gol Aleksandra Nadolskiego, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Maksym Pietrzak.

Po sobotnim meczu sytuacja na ligowym podium jest bardzo ciasna. Prowadzi Górnik Zabrze z dorobkiem 40 punktów. Taką samą zdobyczą dysponuje Lech Poznań. Raków natomiast traci do czołowej dwójki zaledwie dwa “oczka”. Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Adama Studnickiego rozegrają w sobotę 1 kwietnia, gdy przyjdzie im zmierzyć się przed własną publicznością z Wisłą Kraków.

Lech Poznań - Raków U-19 2:0

Bramki: Nadolski (70.), Pietrzak (90.)

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa w niedzielę zagrali w delegacji z Rekordem Bielsko-Biała. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść, wygrywając 2:1.

Pierwsza bramka w meczu padła w 11. minucie. Kacper Nowakowski idealnie dorzucił na głowę Oskara Siwkowskiego, a kapitan drużyny Rakowa U-17 skierował piłkę do siatki. Zawodnicy trenera Żebrowskiego w pierwszej połowie przeważali, jednak nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. W jednej z sytuacji gospodarzy przed utratą gola uratował sędzia. Piłka po kolejnym uderzeniu głową wpadła do bramki, ale arbiter dopatrzył się ręki i odgwizdał rzut wolny dla Rekordu.

W 57. minucie piłkarze Rekordu zaskoczyli defensywę Medalików i Kacper Madeja wyrównał stan rywalizacji. Zawodnicy Rakowa U-17 odpowiedzieli oblężeniem bramki Rekordu i w 72. minucie meczu zwycięskiego gola zdobył Tobiasz Mras. Pomocnik Rakowa bardzo ładnie uderzył wolejem zza szesnastki. Była to ostatnia bramka tego spotkania, a trzy punkty pojechały do Częstochowy.

W tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 prowadzi Zagłębie Lubin z dorobkiem 55 punktów. Zespół Rakowa U-17 plasuje się na najniższym stopniu podium ze stratą 6 punktów do Zagłębia. Między nimi znajduje się jeszcze Górnik Zabrze, który dysponuje jednym punktem więcej od Rakowa. Górnicy jednak mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie.

W kolejnej serii gier podopieczni trenera Żebrowskiego zagrają u siebie z Pogonią Szczecin.

Rekord Bielsko-Biała - Raków U-17 1:2

Bramki: Madeja (57.) - Siwkowski (11.), Mras (72.)

CLJ U-15

Najmłodsza drużyna Rakowa grająca na poziomie Centralnej Ligi Juniorów mierzyła się z niepokonanym do tej pory Zagłębiem Lubin. Podopieczni Piotra Lenartowskiego odnieśli przekonywujące zwycięstwo 3:0.

Przewaga Medalików rysowała się od samego początku, aczkolwiek doskonale między słupkami spisywał się golkiper gości. Bramka na 1:0 padła w 29. minucie spotkania. Faulowany w polu karnym był Filip Karmelita, a “jedenastkę” na gola zamienił Antoni Uchroński.

Druga odsłona meczu wyglądała podobnie do pierwszej. Raków mocno atakował, lecz piłka po uderzeniach Medalików przelatywała nieznacznie obok bramki bądź była parowana przez dobrze dysponowanego bramkarza Zagłębia.  W 70. minucie na 2:0 podwyższył z najbliższej odległości Antoni Uchroński. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem artbiter podyktował drugi tego dnia rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Borys Dmytryszyn i z jedenastego metra pokonał bramkarza Zagłębia.

Dla zawodników prowadzonych przez trenera Lenartowskiego była to trzecia wygrana i trzecie czyste konto z rzędu. Trampkarze Rakowa po czterech kolejkach rundy wiosennej zajmują pozycję wicelidera swej grupy i tracą do Śląska Wrocław jeden punkt. W najbliższą sobotę piłkarze Rakowa U-15 zagrają wyjazdowy mecz z beniaminkiem – Lechią Zielona Góra.

Raków U-15 - Zagłębie Lubin 3:0

Bramki: Uchroński (29., 70.), Dmytryszyn (75.)