[CLJ] 6 punktów na 9 możliwych w meczach Centralnej Ligi Juniorów

Drużyny Rakowa grające na szczeblu CLJ rozegrały swoje mecze w sobotnie popołudnie. Do kompletu zwycięstw zabrakło jedynie wygranej Rakowa U-15.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego zdobyli cenne 3 punkty w wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 18. minucie Jerzy Napieraj. Dzięki wygranej z wiceliderem, Czerwono-Niebiescy utrzymali 7. pozycję w lidze.  

 

W następnej kolejce zespół Rakowa U-19 miał zmierzyć się z Legią Warszawa, jednak ten mecz został przełożony na 5 października. 

 

CLJ U-17 

 

Gracze Rakowa U-17 w dwóch swoich ostatnich meczach zdobyli 16 bramek. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego pokonali Rekord Bielsko-Biała 6:1 i w dalszym ciągu są liderem w Grupie Zachodniej CLJ U-17. W sobotnim meczu kolejny dublet zanotował Tomasz Szczepaniak, a skuteczni byli też: Grabowski, Mras i rezerwowy Kukulski. Piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Cebuli skierował także jeden z obrońców Rekordu. 

 

Raków U-17 ma na koncie 5 wygranych i remis. W przyszłą sobotę Czerwono-Niebiescy zagrają wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin. 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Piotra Lenartowskiego osłabieni piątką graczy powołanych do reprezentacji Polski U-15 przegrali z Chrobrym Głogów 0:1. Gospodarze odnieśli premierowe zwycięstwo w sezonie, zdobywając bramkę w ostatnich momentach spotkania. 

 

Po pięciu kolejkach Raków U-15 zajmuje 4. miejsce w tabeli CLJ U-15. Gracze Rakowa mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Zagłębiem Lubin. 

 

W międzyczasie reprezentacja Polski U-15 z Czerwono-Niebieskimi w składzie po remisie 1:1 pokonała Bośnię i Hercegowinę w karnych i wygrała turniej z serii UEFA development. W pucharze brały udział też Węgry i Andora. 

 

W przyszłym tygodniu trampkarze starsi Rakowa zagrają domowy mecz z Górnikiem Zabrze.