[CLJ] Bramkowa sobota Medalików. Niedzielna przegrana juniorów starszych

Zespoły U-17 oraz U-15 zaliczą sobotnie popołudnie do udanych. Zarówno juniorzy młodsi jak trampkarze wygrali swoje mecze w stosunku 7:1. Dzień później drużyna U-19 musiała uznać wyższość Wisły Kraków.

CLJ U-19

Po trzech kolejnych wygranych podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w minioną niedzielę stracili punkty. Najstarsza z juniorskich drużyn Rakowa przegrała 0:1 z Wisłą Kraków.

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem walki. Oba zespoły dbały przede wszystkim o to, by nie stracić gola. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Antoni Uchroński, który w jednej z akcji trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron wynik ani obraz gry nie ulegał zmianie do 62. minuty. Wtedy Karol Dziedzic dośrodkował z rzutu wolnego, a Mateusz Białka źle obliczył tor lotu piłki i minął się z nią. Po chwili futbolówka zatrzepotała w siatce, dając prowadzenie Wiśle. Zespół Medalików kilka razy był bliski wyrównania, jednak sztuka ta się nie powiodła. Najbliżej bramki na 1:1 byli Leon Ziętek i Tomasz Szczepaniak, których uderzenia trafiały w słupek. W doliczonym czasie gry kolejną z szans zaprzepaścił Łukasz Józefczyk, który w sytuacji “1 na 1” przeniósł piłkę ponad bramką Białej Gwiazdy.

Po zakończeniu 27. kolejki CLJ U-19 podopieczni trenera Żebrowskiego mają na koncie 33 punkty i znajdują się na 11. pozycji w tabeli. Przewaga Medalików nad strefą spadkową wynosi 3 punkty. Przed juniorami starszymi Rakowa jeszcze trzy ligowe mecze. W kolejnym z nich zespół U-19 zagra w delegacji z Wartą Poznań.

Raków U-19 - Wisła Kraków 0:1

Bramki: Dziedzic (62’)

CLJ U-17

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Mizgałę odniosła kolejne okazałe zwycięstwo. Juniorzy młodsi Rakowa w wyjazdowym spotkaniu pokonali Lechię Zielona Góra 7:1. Była to czwarta wygrana z rzędu Medalików.

W 8. minucie Patryk Grabowski zakręcił obroną Lechii i otworzył wynik meczu. Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Filip Karmelita. Trzeciego gola dla Medalików zdobył w 40. minucie Szymon Skonieczny. Tuż przed przerwą Kornel Bachula wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i strzałem głową podwyższył na 4:0.

Po zmianie stron zespół U-17 nie zwolnił tempa. W 48. minucie swoją 17. bramkę w sezonie, a drugą w tym meczu, zdobył Patryk Grabowski. Jedyny gol dla Lechii padł w jednej z następnych akcji, a jego autorem był Maciej Pawelec. W 53. minucie golem odpowiedział kolejny obrońca Medalików, Antoni Kociniewski. Wynik ustalił na 11 minut przed końcem spotkania trzeci z defensorów, Daniel Ciesielski.

Po zwycięstwie nad Lechią Zielona Góra podopieczni Michała Mizgały awansowali w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 na trzecią pozycję. Na dwa mecze przed końcem rozgrywek strata do Górnika Zabrze wynosi 4 punkty. W kolejnej serii gier juniorzy młodsi Rakowa zagrają na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec.

Lechia Zielona Góra - Raków U-17 1:7

Bramki: Pawelec (49’) – Grabowski (8’ 48’), Karmelita (22’), Skonieczny (40’), Bachula (44’), Kociniewski (53’), Ciesielski (79’)

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa wygrali trzecie kolejne spotkanie, pokonując przed własną publicznością Zagłębie Lubin 7:1.

Zespół trenera Adama Studnickiego w pierwszej części meczu narzucił gościom bardzo trudne warunki, niemal nieustannie prowadząc grę na ich połowie. Przewagę udokumentowały dwie bramki. Najpierw Eryk Kalemba w 5. minucie główką przelobował Kubę Bochniarza. Na 2:0 podwyższył w 21. minucie Karol Knapik. Przy tym trafieniu pierwszą z trzech asyst zanotował Krystian Siedlaczek.

Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się od dwóch błyskawicznych ciosów wyprowadzonych przez Medalików. W 41. minucie swojego drugiego gola zdobył Eryk Kalemba, a kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Patryk Bojek. W 59. minucie było 5:0 dla Rakowa U-15. Kolejną kontrybucję bramkową, tym razem w postaci trafienia, dołożył Krystian Siedlaczek. Autorem szóstego gola był rezerwowy Alan Buczek, który podkręconym uderzeniem przechytrzył stojącego między słupkami Zagłębia reprezentanta Polski U-15. Na 10 minut przed końcem w pole karne lubinian wdarł się Patryk Bojek. Po chwili pomocnik mógł świętować swojego drugiego gola. Gości stać było na honorowe trafienie. W 73. minucie Dawida Krygla pokonał Mateusz Politański.

Na trzy kolejki przed końcem rundy wiosennej CLJ U-15 Medaliki mogą być pewni co najmniej drugiej pozycji w grupie C. Trampkarze Rakowa tracą do Śląska Wrocław 6 “oczek” i jednocześnie dysponują 10 punktami przewagi nad następnym w klasyfikacji Górnikiem Zabrze. Kolejnym przeciwnikiem Rakowa U-15 będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Raków U-15 - Zagłębie Lubin 7:1

Bramki: Kalemba (5’, 41’), Knapik (21’), Bojek (42’, 70’), Siedlaczek (59’), Buczek (65’) – Politański (73’)