[CLJ] Czerwono-Niebiescy na medal

Dwie z trzech drużyn Akademii grających na szczeblu centralnym wygrały swoje mecze. Zarówno Raków U-17 jak i Raków U-15 zagwarantowały sobie miejsca w strefie medalowej. Swój pierwszy sezon na poziomie CLJ zakończyła również najstarsza z drużyn Akademii.

U-18

Juniorzy Starsi rozegrali w sobotę ostatni mecz w sezonie. Podopieczni Marcina Salamona przegrali domowe spotkanie z Lechem Poznań 1:3, a ich debiutancka kampania na szczeblu centralnym dobiegła końca. Zespół Rakowa U-18 zajął w rozgrywkach 11. miejsce. Mecz z Kolejorzem układał się po myśli gości od 11. minuty. Lech objął prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Jeszcze w pierwszej połowie Lech podwyższył na 2:0. W drugiej części meczu nad stadionem rozpętała się prawdziwa nawałnica, a w trudnych warunkach lepiej radzili sobie Czerwono-Niebiescy.  Kontakt zapewnił w 66. minucie Makarski. Gdy wydawało się, że Raków złapał przeciwnika, gracze Lecha ponownie odskoczyli na dwa gole. Do końca meczu, mimo starań Czerwono-Niebieskich, wynik nie uległ już zmianie.

U-17

Zawodnicy Adama Studnickiego urządzili sobie w piątek przejażdżkę kolejką górską. Domowy mecz z Górnikiem Zabrze miał kilka faz, ale ostatecznie Czerwono-Niebiescy odnieśli cenne zwycięstwo 5:4. Goście wyszli na prowadzenie już w pierwszej akcji spotkania, dominując w pierwszych minutach na boisku. 20 minut później “odpalił” Paweł Woźny, za którego sprawą w ciągu kwadransa zrobiło się 3:1 dla Rakowa. Młody napastnik skompletował tym samym klasycznego hat-tricka. Na początku drugiej połowy Oliwier Długosz podwyższył na 4:1, a goście odpowiedzieli piętnaście minut później. Ozdobą meczu była bramka na 5:2 autorstwa Jurka Napieraja. Młody pomocnik uderzył “z fałsza” kozłującą na 25. metrze piłkę, a ta wpadła interweniującemu bramkarzowi za plecy.  W ciągu kolejnych 5 minut goście odrobili dwa gole straty, a na boisku zrobiło się gorąco. Piłkarze Rakowa U-17 skoncentrowali się jednak na defensywie i “dowieźli” jednobramkową przewagę do końca spotkania. Przed ostatnią kolejką Czerwono-Niebiescy tracą do lidera tylko punkt.

U-15

Również najmłodsi zawodnicy Rakowa grający na szczeblu CLJ udanie zakończyli ostatni mecz przed własną publicznością. Gracze trenera Ligudzińskiego pokonali Rekord Bielsko-Biała 3:1. Czerwono-Niebiescy szybko odskoczyli przeciwnikom na dwa gole. Bramki w 12. i 18. minucie zdobyli Mras i Tomzik. Walczący o utrzymanie Rekord zdołał kilka minut później wykorzystać moment nieuwagi Rakowa. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 2:1. W drugiej części gry Czerwono-Niebiescy kontrolowali przebieg meczu, a drugą bramkę w 68. minucie dorzucił Tobiasz Mras. Zawodnicy Tomasza Ligudzińskiego zapewnili sobie tym samym medal w rozgrywkach. Raków U-15 zajmuje 3. miejsce w tabeli, ustępując jedynie Górnikowi Zabrze i Śląskowi Wrocław. W najbliższy czwartek Czerwono-Niebiescy pojadą do Wrocławia, by stoczyć decydujący o wicemistrzostwie bój ze Śląskiem.