[CLJ] Czerwono-Niebiescy wciąż w grze o złoto

Przed zespołem Rakowa U-17 ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Czerwono-Niebieskich zagrają w sobotę o 15:00 wyjazdowy mecz z Zagłębiem Sosnowiec. O tej samej porze rozpocznie się bardzo ważny mecz w Lubinie, gdzie Miedziowi podejmą Śląsk Wrocław.


Walka w grupie C rozgrywek CLJ U-17 do samego końca trzyma w napięciu. Przed ostatnią serią gier liderem jest Zagłebie Lubin, które dysponuje zaledwie punktem przewagi nad drużyną prowadzoną przez Adama Studnickiego. Jeśli wyniki obu meczów ułożą się po myśli Czerwono-Niebieskich, wygrają oni swoją grupę i zagrają w turnieju finałowym ze zwycięzcami pozostałych trzech grup CLJ U-17.


Kluczowym dla obecnego układu tabeli był mecz rozegrany 21 maja, w którym Miedziowi pokonali u siebie Raków 3:1. W miniony weekend gracze z Lubina zremisowali z walczącą o utrzymanie Odrą Opole, a ich trzypunktowa przewaga nad Rakowem stopniała do zaledwie jednego “oczka”.  


W tym samym czasie Czerwono-Niebiescy w meczu z Górnikiem Zabrze przejechali się rollercoasterem, lecz wygrali to arcyważne spotkanie 5:4. Przed nadchodzącą kolejką zarówno piłkarze Zagłębia Lubin, jak i Rakowa znają znaczenie swoich meczów.


Sobotni rywal Czerwono-Niebieskich – Zagłębie Sosnowiec, plasuje się na 5. miejscu w tabeli. Zawodnicy z Zagłębia Dąbrowskiego w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe FC Wrocław 1:0 po  golu Łukasza Uchnasta.


Poprzedni mecz obu drużyn miał miejsce 14 kwietnia w Częstochowie. Zawodnicy trenera Studnickiego rozgromili wtedy Zagłebie 5:1 po bramkach: Łukasiewicza, Józefczyka, Woźnego, Gębki i Janczaka.