[CLJ] Daleki wyjazd, starcie z liderem i pierwszy domowy mecz trampkarzy

W nadchodzącej kolejce Centralnej Ligi Juniorów o pierwsze tej wiosny punkty powalczą zespoły U-19 oraz U-15. Drużyna U-17 w niedzielne popołudnie zmierzy się w delegacji z liderem – Śląskiem Wrocław.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w minionym tygodniu przegrali 0:2 z Polonią Warszawa w zaległym spotkaniu 17. kolejki CLJ U-19. Medaliki dysponują w tabeli 22 punktami i zajmują obecnie 11. lokatę. 

 

Nasz sobotni rywal – Arka Gdynia – wywalczył jak dotąd o 5 punktów więcej i plasuje się na 6. pozycji w ligowej klasyfikacji. Zespół z portowego miasta większą część zdobyczy punktowej wywalczył na swoim boisku, wygrywając w Gdyni 6 z 8 rozegranych dotychczas spotkań. Dla gdynian również będzie to drugi mecz tej wiosny. W poprzednią sobotę z powodzeniem odrobili ligowe zaległości, pokonując 4:1 Wisłę Kraków.  

 

W pierwszej części rozgrywek juniorzy starsi Rakowa przy L83 zwyciężyli z Arką Gdynia 3:0 po dublecie Maxa Pawłowskiego i trafieniu Sebastiana Cebuli. W sobotę, 9 marca drużyny zmierzą się na boisku w Gdyni. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Zespół prowadzony przez trenera Michała Mizgałę legitymuje się obecnie passą 11 ligowych spotkań bez porażki. W poprzedniej serii gier juniorzy młodsi Rakowa po niełatwym meczu pokonali 2:1 GES Poznań. Medaliki przez ponad 50 minut przegrywali 0:1, ale ostatecznie przechylili szalę na swoją korzyść. Dzięki tej wygranej zespół U-17 ma na koncie 35 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17. W niedzielę naszym rywalem będzie lider z Wrocławia. 

 

Śląsk przewodzi tabeli z dorobkiem 42 punktów, na co składa się 13 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Wrocławianie to bardzo bramkostrzelna ekipa, która w dotychczasowych 18 meczach trafiała do siatki przeciwników 70 razy. W ostatnich czterech ligowych meczach Śląsk zdobył 21 bramek. Drużyna trenera Sebastiana Mordala udanie rozpoczęła piłkarską wiosnę, pokonując na wyjeździe Lechię Gdańsk 7:1.  

 

W pierwszym starciu Medalików ze Śląskiem, jesienią 2023 r. po ostatnim gwizdku szczęśliwi byli wrocławianie. Śląsk wygrał w Częstochowie 5:2, a dwa honorowe trafienia dla Rakowa zanotowali Patryk Grabowski i Dawid Pietruszka.  

 

Podopiecznych Michała Mizgały z pewnością stać, by w niedzielę wziąć udany rewanż. Pierwszy gwizdek spotkania rozgrywanego przy ul. Kłokoczyckiej 5 we Wrocławiu wybrzmi o 15:30. 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego rozpoczęli rundę wiosenną od przegranej 1:2 ze zwycięzcą jesiennej rywalizacji w grupie C CLJ U-15 – Ślaskiem Wrocław. Kolejnym wyzwaniem Medalików będzie mecz z Odrą Opole, która również szuka pierwszych tej wiosny punktów. 

 

Beniaminek z Opola w 1. kolejce rundy wiosennej przegrał na własnym boisku 2:3 z Górnikiem Zabrze. Zespoły U-15 Odry Opole i Rakowa sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując kolejno 6. i 7. miejsce.  

 

Opolanie ponownie awansowali do CLJ U-15 po zwycięstwie nad FC Wrocław Academy w jesiennych barażach. Ostatni mecz Rakowa i Odry w tej kategorii wiekowej miał miejsce stosunkowo niedawno. W sobotę, 17 lutego drużyny zmierzyły się w grze kontrolnej, w której lepszy okazał się zespół Medalików. Podopieczni trenera Studnickiego wygrali 3:1 po dwóch golach Patryka Bojka i trafieniu Dominika Liberdy. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym przy L83. Spotkanie zgodnie z harmonogramem rozpocznie się o 14:45.