[CLJ] Dolnośląski weekend Medalików

W nadciągający weekend wszystkie trzy drużyny Rakowa grające na szczeblu CLJ zmierzą się z przeciwnikami z Dolnego Śląska. Juniorzy młodsi zagrają ze Ślaskiem Wrocław, natomiast juniorów starszych i trampkarzy czekają konfrontacje z Zagłębiem Lubin.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w trzeciej kolejce CLJ U-19 wygrali 3:0 z dotychczasowym liderem – Arką Gdynia. Ekipa z Limanowskiego ma na swoim koncie trzy punkty, jednak wciąż znajduje się w strefie spadkowej. W najbliższej kolejce juniorzy starsi Rakowa zagrają na wyjeździe z trzecim w tabeli Zagłębiem Lubin. 

 

Miedziowi zanotowali jak dotąd dwie wygrane i porażkę. W poprzedniej serii gier pokonali 2:1 Wisłę Kraków. W ubiegłym sezonie w Lubinie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył wtedy Łukasz Józefczyk. 

 

Początek sobotniego spotkania zaplanowano na 12:00. 

 

 

 

CLJ U-17 

 

Ekipa prowadzona przez Michała Mizgałę w trzech kolejkach otwierających sezon wywalczyła 7 punktów. Podopieczni trenera Mizgały do dwóch wygranych dopisali w ubiegłym tygodniu punkt wywalczony z GES-em Poznań. W najbliższej kolejce juniorom młodszym Rakowa przyjdzie zmierzyć się ze Śląskiem Wrocław.  

 

Obie drużyny dobrze zaczęły kampanię 2023/2024. Wrocławianie w dotychczasowych trzech meczach zdobyli 6 punktów. Ostatni mecz Śląska zakończył się jego zwycięstwem 3:0 nad Lechią Gdańsk.  

 

W poprzednim sezonie Raków U-17 spotkał się przy #L83 ze Śląskiem Wrocław na równie wczesnym etapie sezonu. W meczu rozgrywanym w ramach 2. kolejki rozgrywek drużyna prowadzona wtedy przez Sebastiana Żebrowskiego zwyciężyła 3:2. Bramki dla Medalików zdobywali Oskar Siwkowski i dwie Leon Ziętek. We Wrocławiu padł remis 2:2. 

 

Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi przy ul. Limanowskiego 83 w sobotę o godzinie 15:00.  

 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego w niedzielę ugoszczą Zagłębie Lubin w poszukiwaniu pierwszego zwycięstwa w bieżącej kampanii. Dotychczas trampkarze Rakowa przegrali 1:2 z Miedzią Legnica i zdobyli cenny punkt, remisując 2:2 na gorącym terenie Śląska Wrocław. 

 

Miedziowi zanotowali identyczny początek sezonu, zdobywając w dwóch meczach jedno “oczko”. Trampkarze Zagłębia przegrali 0:2 z Podbeskidziem i bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem Wrocław. 

 

W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zespół Medalików poradził sobie z Zagłębiem u siebie, natomiast na wyjeździe przegrał 1:4. Przy #L83 Raków U-15 wygrał 3:0 po bramce Borysa Dmytryszyna i dublecie Antoniego Uchrońskiego. 

 

Zespół Rakowa do lat 15 zmierzy się z Zagłębiem Lubin w niedzielę o godzinie 12:00.