[CLJ] Druga runda walki o brąz

W środę, 12 czerwca juniorzy młodsi Rakowa zmierzą się z AKS-em SMS Łódź w rewanżowym meczu o brązowy medal Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Po sobotnim meczu Medaliki dysponują przed rewanżem dwubramkową zaliczką. W pierwszym spotkaniu zespół prowadzony przez doświadczonego szkoleniowca, a zarazem dyrektora AKS-u SMS Łódź – Marcina Maćkowiaka – postawił twarde warunki. Łodzianie dysponowali twardą, skoncentrowaną defensywą i szukali swoich szans głównie po stałych fragmentach gry oraz kontratakach. 

 

Podopieczni Michała Mizgały przeciwstawili AKS-owi swój ofensywny styl gry, który finalnie doprowadził ich do dwubramkowego zwycięstwa. W 40. minucie pięknym uderzeniem wynik spotkania otworzył Dawid Pietruszka, a na 8 minut przed końcem meczu na 2:0 podwyższył Szymon Skonieczny.

 

– Sobotnia wygrana jeszcze absolutnie niczego nie przesądza. W środę zagramy tak, jakby to był pierwszy mecz. Jadąc do Łodzi, jesteśmy pełni pokory i jednocześnie pewni siebie. Jedziemy na AKS z nastawieniem, aby wygrać kolejne spotkanie, a przy tym wywalczyć medal dla naszej Akademii – zapowiada trener zespołu U-17, Michał Mizgała.

 

Rewanżowe starcie Rakowa U-17 z AKS-em SMS Łódź odbędzie się w środę, 12 czerwca o 12:00. Spotkanie zostanie rozegrane na obiekcie AKS-u, przy ul. Milionowej 12 w Łodzi.