[CLJ] Drugi tydzień juniorskich rozgrywek. Startuje CLJ U-15

W drugim tygodniu zmagań na poziomie Centralnej Ligi Juniorów, do akcji wkraczają przedstawiciele najmłodszej kategorii wiekowej CLJ. Wszystkie trzy zespoły Akademii grające na szczeblu centralnym rozegrają mecze w sobotę.

CLJ U-19 

 

Najstarszy z zespołów Akademii zagra w 2. kolejce CLJ z Koroną Kielce. Drużyna prowadzona przez Adama Studnickiego udanie rozpoczęła rozgrywki, pokonując na wyjeździe Górnik Zabrze 1:0. Gola dającego zwycięstwo zdobył w tym meczu Głowiński.  

 

Korona Kielce w 1. kolejce mierzyła się z Miedzią Legnica. W meczu dwóch beniaminków lepsi okazali się kielczanie, wygrywając 2:0 na obcym terenie.  

 

Pojedynek obu drużyn odbędzie się w Kielcach, zatem Czerwono-Niebiescy zagrają drugi mecz z rzędu na wyjeździe. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:00. 

 

CLJ U-17 

 

Równie dobrze kampanię ligową rozpoczął zespół Rakowa U-17. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego wygrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:1. W najbliższą sobotę przyjdzie im zmierzyć się u siebie ze Śląskiem Wrocław. 

 

Wrocławianie w pierwszej kolejce odnieśli spektakularne zwycięstwo 9:1 w meczu z Lechią Gdańsk. Do meczu z Rakowem Śląsk przystąpi zatem z pozycji lidera.  

 

Na wiosnę zespoły spotykały się ze sobą dwukrotnie. We Wrocławiu padł bezbramkowy remis, w Częstochowie Czerwono-Niebiescy rozgromili drużynę Śląska 5:1. Gole zdobywali wtedy: Rogula, Napieraj, Gacek, Woźny i Cebula.  

 

Rozpoczęcie meczu Rakowa ze Śląskiem zaplanowano na sobotę, godz. 15:00. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Limanowskiego 83.  

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Piotra Lenartowskiego, to najmłodsza z drużyn Rakowa grających na szczeblu CLJ. Rozpoczną ligę od wyjazdowego meczu ze Śląskiem Wrocław. 

 

Obie drużyny znajdowały się w poprzedniej edycji rozgrywek na podium grupy C. Śląsk był lepszy od Rakowa o 3 punkty. W bezpośrednich spotkaniach również lepsi okazali się Wrocławianie, którzy pokonali Czerwono-Niebieskich w obu meczach. 

 

Sobotnie spotkanie rozegrane zostanie we Wrocławiu, a pierwszy gwizdek wybrzmi o 13:00.