[CLJ] Dwa domowe mecze Medalików

W nadchodzący weekend mecze ligowe zagrają juniorzy starsi i juniorzy młodsi Rakowa, którzy zmierzą się na własnym boisku kolejno z Polonią Warszawa oraz Lechią Gdańsk. Najmłodsza z drużyn rywalizujących w CLJ rozegrała spotkanie przedostatniej kolejki awansem, w poprzednim tygodniu.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego mogą w sobotę zagwarantować sobie co najmniej brązowy medal CLJ U-19. Do tego jednak potrzebne jest zwycięstwo. Zespół Rakowa U-19 zagra przy #L83 z Polonią Warszawa. Czarne Koszule dysponują dorobkiem 39 punktów, co pozwala im zajmować w ligowej klasyfikacji 9. pozycję. 

 

W poprzedniej kolejce juniorzy starsi Rakowa zremisowali 1:1 wyjazdowe spotkanie z Cracovią. Nasi sobotni rywale w swoim ostatnim ligowym meczu ulegli Górnikowi Zabrze 0:2. Dla Polonii była to 13. porażka w sezonie. W trakcie całej kampanii piłkarze Czarnych Koszul zdobyli o jedną bramkę więcej, niż stracili. Najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez Adama Chmielewskiego jest Piotr Urbański, który 14 razy pokonywał w tym sezonie bramkarzy.  

 

Jesienią zespoły spotkały się 11 listopada, w Święto Niepodległości. Częstochowianie zwyciężyli 4:3 po trzymających w napięciu 90 minutach. Bramki dla Medalików zdobywali w tamtym meczu: Łukasz Makarski, Patryk Malamis i dwie Mateusz Głowiński. 

 

Mecz z Polonią zostanie rozegrany przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Na niedzielę, 28 maja zaplanowano ostatnią serię gier CLJ U-17. W grupie zachodniej o drugie miejsce rywalizują juniorzy młodsi Rakowa i Zagłębia Lubin, natomiast w grupie wschodniej Jagiellonii Białystok i SMS-u Łódź. Kwestia awansu do strefy medalowej rozstrzygnie się w niedzielne popołudnie. 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego tracą dwa punkty do Miedziowych i zagrają u siebie z Lechią Gdańsk. Drużynę z Dolnego Śląska czeka wyjazdowy mecz z poznańskim Kolejorzem. Medaliki wygrali sześć z siedmiu ostatnich spotkań i finiszują kampanię w dobrym stylu. W poprzedniej kolejce pokonali 4:1 Zagłębie Sosnowiec. Lechia Gdańsk z kolei zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 40 punktów. Gdańszczanie w swoim ostatnim meczu pokonali 3:2 Górnik Zabrze. 

 

Listopadowe spotkanie tych drużyn rozpoczęło się z pięciogodzinnym poślizgiem ze względu na śnieg pokrywający płytę boiska w Gdańsku. Zawodnicy Rakowa U-17 zagrali bardzo dobrą partię, wygrywając 4:0. Na listę strzelców wpisali się wówczas: Oskar Siwkowski, Emanuel Gibała, Tomasz Szczepaniak i Kacper Marszalik. 

 

Mecz 30. kolejki CLJ U-17 odbędzie się w Częstochowie, przy #L83. Arbiter da sygnał do rozpoczęcia gry o 13:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego swój mecz 13. kolejki CLJ U-15 rozegrali w środę, 17 maja. Trampkarze Rakowa zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze 3:1 po trafieniach: Antoniego Uchrońskiego, Oliwiera Trojanowskiego i Marcela Kowalczyka.