[CLJ] Dwa mecze w domu i daleki wyjazd Czerwono-Niebieskich

W dotychczasowych meczach zespoły Rakowa grające na szczeblu CLJ nie doznały jeszcze porażki. W najbliższy weekend zagrają o to, by podtrzymać dobrą dyspozycję.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego wystąpią w sobotę na własnym boisku, walcząc o punkty ze Śląskiem Wrocław. Tym sposobem na przestrzeni dwóch tygodni każda z kategorii wiekowych Rakowa występujących na poziomie CLJ zaliczy mecz z Wrocławianami. 

 

W poprzedniej kolejce oba zespoły zanotowały remisy. Raków po bramce Józefczyka zremisował 1:1 na wyjeździe z Koroną Kielce, natomiast w meczu Górnika Zabrze ze Śląskiem obyło się bez goli.  

 

Podopieczni trenera Siemińskiego po dwóch meczach bez rozstrzygnięcia z dwoma punktami zajmują 10. miejsce w lidze.  

 

Wiosną poprzedniego sezonu lepiej poradziła sobie drużyna Śląska, która wygrała 2:1. Honorowego gola dla Rakowa zdobył w tamtym spotkaniu Michał Litwa.  

 

Sobotni mecz rozegrany zostanie w Częstochowie przy #L83 i rozpocznie się w samo południe. 

 

CLJ U-17 

 

Pokazem waleczności rozpoczęli sezon gracze Rakowa U-17, którzy w ubiegłotygodniowym meczu ze Śląskiem Wrocław przez ponad 50 minut bronili wyniku w dziesiątkę. Tym razem zawodnikom prowadzonym przez Sebastiana Żebrowskiego przyjdzie jechać na daleki wyjazd do Gdyni. 

 

Arka ligę rozpoczęła od zwycięstwa z Zagłębiem Sosnowiec, lecz w ostatniej kolejce przegrała 2:3 prestiżowy mecz z Lechią Gdańsk. Arka z dobytkiem 3 punktów zajmuje 9. miejsce w lidze. 

 

Zespoły w poprzednim sezonie nie miały okazji grać ze sobą, gdyż dopiero teraz, po reorganizacji rozgrywek, uległy połączeniu ich grupy. 

 

Mecz rozpocznie się w niedzielę o 15:00. 

 

CLJ U-15 

 

Trampkarze Rakowa zagrają w sobotę domowy mecz z GKS-em Katowice. Oba zespoły poszukają w sobotę okazji do pierwszej wygranej. Piłkarze z Katowic przegrali w pierwszej kolejce z Odrą Opole, natomiast Raków U-15 zremisował 1:1 ze Śląskiem Wrocław, a gola dającego punkcik zdobył Kamil Małota.  

 

Na wiosnę w meczach obu zespołów padało sporo bramek. W pierwszym z nich, Raków pokonał u siebie GKS 5:1, w drugim natomiast uległ Katowiczanom 2:5.  

 

Czerwono-Niebiescy zagrają przy Limanowskiego 83 w sobotę o 15:00.