[CLJ] Dwa mecze w sobotę. Przełożone spotkanie juniorów starszych

W nadchodzącą sobotę swoje mecze ligowe rozegrają zespoły Rakowa U-17 oraz U-15. Najstarsza z drużyn juniorskich pauzuje ze względu na powołania do reprezentacji Polski U-17.

CLJ U-19 

 

W meczu 7. kolejki CLJ U-19 juniorzy starsi Rakowa podejmą Legię Warszawa. Spotkanie z pierwotnego terminu 23 września zostało przesunięte na 11 października.  

 

Ponadto, wynik meczu Raków U-19 - Korona Kielce zweryfikowano z 0:1 na walkower 3:0 dla Rakowa. Przyczyną weryfikacji była nieregulaminowa ilość zmian po stronie Koroniarzy. 

 

CLJ U-17 

 

Podopieczni Michała Mizgały w nadchodzącej kolejce zagrają przy L83 z Odrą Opole. Opolanie to drużyna, która plasuje się w tabeli na 6. pozycji. Juniorzy młodsi Rakowa zajmują obecnie 9. lokatę. W klasyfikacji zespoły dzieli dystans 2 punktów, jednak opolanie mają na koncie jeden mecz więcej. 

 

Ostatnia kolejka przyniosła Odrze domową wygraną z Lechią Gdańsk. W tym czasie drużyna Medalików do lat 17 pauzowała ze względu na przełożony mecz z FASE Szczecin. Poprzednie starcie tych drużyn zakończyło się rezultatem 1:1. Bramkę dla Rakowa zdobył wówczas Jakub Kukulski.  

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi punktualnie o 12:00. 

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących w CLJ w sobotę zmierzy się w delegacji z Lechią Zielona Góra. W tabeli grupy "C" CLJ U-15 panuje ścisk. W ośmioosobowej stawce różnica między pierwszym a siódmym zespołem wynosi zaledwie 4 punkty. Przy identycznym dorobku punktowym Medaliki plasują się na 4. pozycji, natomiast Lechia w ligowej układance jest siódma. 

 

Poprzednia kolejka to wysoka wygrana Medalików i jeszcze wyższa przegrana Lechii. Podopieczni Adama Studnickiego pokonali 5:0 Stilon Gorzów Wielkopolski, z kolei zielonogórzanie ulegli liderowi z Wrocławia aż 1:8. 

 

Wiosną wyjazd trampkarzy Rakowa do Zielonej Góry zakończył się szczęśliwym powrotem. Zespół prowadzony wtedy przez trenera Piotra Lenartowskiego wygrał 1:0 po decydującym trafieniu Tymoteusza Mazanka. 

 

Drużyny spotkają się w sobotę, o godzinie 11:30. Spotkanie odbędzie się na boisku przy ul. Sulechowskiej 37 w Zielonej Górze.