[CLJ] Dwa zwycięstwa, ale i pierwsza w sezonie porażka

Wszystkie zespoły Rakowa grające na poziomie CLJ notują w pierwszej fazie sezonu dobre rezultaty. W sobotę kolejne zwycięstwa odnieśli piłkarze Rakowa U-17 oraz U-15. Dzień później ich starsi koledzy z zespołu U-19 doznali pierwszej w sezonie porażki, ulegając Arce Gdynia.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego w 4. kolejce Centralnej Ligi Juniorów przegrali wyjazdowy mecz z Arką Gdynia 1:3. Czerwono-Niebiescy do przerwy remisowali 1:1, lecz dwie bramki Marcela Szymańskiego – w 77. minucie i w doliczonym czasie gry – przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Arki. Gola, który okazał się honorowym, zdobył dla Rakowa Rozwadowski.

Po czterech rozegranych spotkaniach, juniorzy starsi Rakowa Częstochowa plasują się na 5. miejscu w tabeli. W następnej kolejce przyjdzie im zmierzyć się u siebie z Lechem Poznań.

CLJ U-17

W sobotę zawodnicy prowadzeni przez trenera Żebrowskiego odnieśli prestiżowe zwycięstwo nad Lechem Poznań. Czerwono-Niebiescy pokonali drużynę Kolejorza po złotym golu, którego w 75. Minucie zdobył Jakub Mikołajczyk.

Po czterech rozegranych kolejkach, juniorzy młodsi Rakowa mają na swoim koncie 10 punktów, co daje im pozycję wicelidera.  Liderem jest Warta Poznań, która wciąż dysponuje lepszym bilansem bramek. Swój kolejny mecz Czerwono-Niebiescy rozegrają w przyszły weekend z ostatnim w klasyfikacji Chemikiem Bydgoszcz.

CLJ U-15

Doskonałą dyspozycję kontynuuje najmłodsza z drużyn Rakowa grających na poziomie CLJ. Podopieczni Piotra Lenartowskiego w sobotę wygrali drugi mecz z rzędu 5:0, gromiąc na wyjeździe Akademię Olympic Wrocław. Gole dla Rakowa strzelali: Trojanowski (2x), Wilk, Sadziński i Kowalczyk.

Po trzech kolejkach Czerwono-Niebiescy przewodzą ligowej tabeli z siedmioma punktami na koncie. W następnej serii gier Raków U-15 zagra u siebie z Zagłębiem Lubin.