[CLJ] Dwa zwycięstwa Czerwono-Niebieskich

Dwa zwycięstwa i jedna porażka - to weekendowy bilans drużyn Rakowa Częstochowa występujących w Centralnej Lidze Juniorów.

U-18

Bez punktów z Zabrze wróciła drużyna U-18, która przegrała na wyjeździe 1:4 z Górnikiem. Niedzielny mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 1:0. Na początku drugiej połowy szybko zanotowali jednak kolejne dwa trafienia. Czerwono-Niebiescy zdobyli bramkę, po której można było mieć jeszcze nadzieję na walkę chociażby o remis. Zabrzanie postawili jednak kropkę nad "i", strzelając czwartego gola.

U-17

Domowe zwycięstwo w niedzielę mogli świętować podopieczni trenera Adama Studnickiego, którzy 4:0 pokonali Odrę Opole. Częstochowian już w 7. minucie na prowadzenie wyprowadził Mateusz Głowiński. Jeszcze w pierwszej części spotkania wynik podwyższył Nikodem Kitowski. Czerwono-Niebiescy nie zwolnili tempa w drugiej połowie, kiedy na listę strzelców wpisał się Fabian Gacek. To jednak nie był koniec strzeleckiego festiwalu Rakowa, bowiem drugie trafienia tego dnia zaliczył Mateusz Głowiński, który tym samym ustalił wynik meczu.

U-15

W sobotę nasza najmłodsza drużyna występująca w Centralnej Lidze Juniorów odniosła pewne wyjazdowe zwycięstwo 3:0 z Zagłębiem Lubin. Czerwono-Niebieskich w pierwszej połowie spotkania na prowadzenie wyprowadził Filip Kryst. Wynik w drugiej połowie podwyższył Patryk Grabowski, a wynik meczu ustalił Gracjan Sajdak.