[CLJ] Dwa zwycięstwa i porażka

W miniony weekend nasze drużyny rywalizowały w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zespoły U-17 i U-18 zdobyły po 3 punkty, z kolei ekipa U-15 uległa GKS-owi Katowice.

U-15

Drugiej porażki w sezonie doznała drużyna U-15, która na własnym boisku uległa GKS-owi Katowice 1:2. Już w pierwszej połowie rywale mogli objąć prowadzenie, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Po przerwie Bartosz Morawiec, który wykorzystał podanie Jakub Loręckiego. Niestety kolejne gole zdobywali już katowiczanie. Najpierw z rzutu karnego wyrównał Dawid Nos, a następnie trzy punkty GKS-owi zapewnił Szymon Rola. Podopieczni trenera Piotra Bartyzela zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli.

Raków - GKS Katowice 1:2 (0:0)

Bramki:
1:0 - Morawiec 47.

1:1 - przeciwnik 50.

1:2 - przeciwnik 68.

Raków: Bednarek - Peryga (55. Bajurski), Wysocki (41. Loręcki), Sajdak (55. Ruszkiewicz), Jacak (70. Służałek), Bród, Mras, Kryst, Herman, Zieliński, Bogusławski (41. Morawiec).

U-17

Raków U-17 pokonał na wyjeździe Miedź Legnicę 1:0. Częstochowianie długo nie mogli znaleźć skutecznej drogi do bramki przeciwnika. Dopiero w 89. minucie gola zdobył Sebastian Cebula, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Częstochowianie aktualnie są wiceliderem w grupie C i mają na swoim koncie 10 punktów.

Adam Studnickie (trener, Raków U-17): Trudny mecz dla naszej druzyny ze względu na sposób gry przeciwnika, który bronił dużą ilością zawodników blisko swojej bramki. Szczególnie w drugiej połowie zamkneliśmy przeciwnika na swojej połowie i probowaliśmy przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę przeciwnika. W końcówce meczu dobrym rozwinięciem akcji popisał się Kabaj, który zagrał do Rozwadowskiego, a ten zaliczył asystę podając do Cebuli.

Mamy cały czas świadomość pracy jaką musimy wykonać, aby takie mecze rozstrzygać na naszą korzyść dużo wcześniej i z dużo większą przewagą bramkową.

Miedź Legnica - Raków 0:1 (0:0)

Bramka:

0:1 - Cebula 89.

Raków: Ryszewski - Kitowski, Andrychowicz, Kabaj, Pałuczak (60. Cebula), Gacek (60. Brzeziński), Głowiński (55. Baryła), Napieraj (55. Cieślak), Rozwadowski, Łukasiewicz (55. Laskowski), Malamis.

U-18

Po przegranej w Rzeszowie 3 punkty do swojego dorobku dopisał do swojego dorobku zespół U-18, który pokonał na własnym boisku Górnika Zabrze. Wynik otworzył już w 7 minucie Łukasz Makarski. Goście wyrównali po rzucie karnym wykorzystanym przez Bartłomieja Iwańskiego kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Z kolei w 80. minucie rezerwowy Adrian Krysik dał zwycięstwo Czerwono-Niebieskim. Podopieczni trenera Marcina Salamona zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli.

Raków - Górnik 2:1 (1:0)