[CLJ] Dwie ligowe wygrane Medalików

W miniony weekend o ligowe punkty rywalizowały zespoły Rakowa U-19 i U-15. Oba zespoły mogą zaliczyć tę kolejkę do udanych. Juniorzy starsi pokonali 2:0 Jagiellonię Białystok, a trampkarze odprawili 6:0 Stilon Gorzów Wlkp.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego odnieśli cenne zwycięstwo nad niepokonaną dotychczas Jagiellonią Białystok. Juniorzy starsi wygrali z Jagą 2:0, dzięki czemu wydostali się ze strefy spadkowej. 

 

Od samego początku meczu zespół Medalików wykazywał dużą determinację w pojedynkach, a także jakość w defensywie. W pierwszej połowie spotkania zawodnicy Jagiellonii nie byli w stanie pokonać Kacpra Jureczko. Najważniejszym momentem do przerwy był gol Sebastiana Cebuli. W 40. minucie pomocnik Rakowa U-19 otrzymał piłkę na prawym skrzydle. Podciągnął z nią pod pole karne i kąśliwym uderzeniem zmieścił przy dalszym słupku bramki Jagiellonii. 

 

W drugiej odsłonie spotkania gospodarze usiłowali doprowadzić do wyrównania, lecz wciąż nie mogli sforsować dobrze grającej defensywy Medalików. Na niespełna 10 minut przed końcowym gwizdkiem po dobrym, wysokim odbiorze piłka trafiła pod nogi Patryka Grabowskiego. Napastnik przymierzył przy słupku i podwyższył na 2:0, ustalając wynik spotkania. 

 

Dzięki wygranej z Jagiellonią podopieczni Sebastiana Żebrowskiego przesunęli się w tabeli na 10. pozycję. W następnej serii gier juniorzy starsi Rakowa mieli zmierzyć się z Legią Warszawa, jednak z uwagi na powołania do reprezentacji Polski U-17 ten mecz został przełożony. Medaliki wrócą zatem do ligowej rywalizacji 30 września, wyjazdowym spotkaniem z Pogonią Szczecin. 

 

Jagiellonia Białystok - Raków U-19 0:2 

 

Bramki: Cebula (40’), Grabowski (81’) 

 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa pauzowali z powodu przełożonego spotkania z FASE Szczecin. W następnej kolejce podopieczni Michała Mizgały zagrają przed własną publicznością z Odrą Opole. 

 

 

CLJ U-15 

 

Zespół prowadzony przez Adama Studnickiego odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, wygrywając z ostatnim w tabeli Stilonem Gorzów Wielkopolski 6:0.  

 

Medaliki ustawili sobie to spotkanie już w jego premierowych fragmentach. W jednej z pierwszych akcji bramkę na 1:0 zdobył Dawid Pytel. Gra niemal w całości toczyła się na połowie Stilonu. Na 2:0 w 15. minucie podwyższył Krystian Siedlaczek. W 27. minucie atomowym uderzeniem popisał się Patryk Bojek i było 3:0. Przed zejściem do szatni na listę strzelców wpisał się jeszcze Eryk Kalemba. 

 

Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie. Już w 42. minucie Patryk Bojek zaprezentował efektowny rajd zakończony potężnym uderzeniem i było 5:0. Trener Studnicki desygnował do boju rezerwowych, a Raków wciąż napierał i kontrolował spotkanie. Wynik ustalił na kwadrans przed końcem Alan Buczek.  

 

Po dwóch wygranych z rzędu trampkarze Rakowa awansowali na 4. pozycję w ligowej klasyfikacji. Tabela grupy C jest bardzo spłaszczona i aż 5 z 8 zespołów dysponuje siedmioma punktami. W kolejnym meczu podopieczni Adama Studnickiego zagrają w delegacji z Lechią Zielona Góra. 

 

Raków U-15 – Stilon Gorzów Wielkopolski 6:0 

 

Bramki: Pytel (2’), Siedlaczek (15’), Bojek (27’, 42’), Kalemba (39’), Buczek (65’)