[CLJ] Dwie wygrane i remis Czerwono-Niebieskich

Miniony weekend dla drużyn Rakowa grających na szczeblu CLJ można uznać za udany. Żadna z nich nie przegrała meczu, a do kompletu zwycięstw zabrakło niewiele.

CLJ U-19

Po serii trzech porażek juniorzy starsi Rakowa przełamali się i po dobrym meczu pokonali 3:0 Cracovię. Podopieczni Adama Studnickiego wyszli na prowadzenie w 23. minucie i nie oddali go już do końca.

Wynik otworzył Jakub Cierpiał po skutecznym rzucie rożnym. Druga część spotkania zaczęła się od gola na 2:0. Trzy minuty po wznowieniu Czerwono-Niebiescy kombinacyjnie rozegrali stały fragment gry, a piłkę do siatki skierował finalnie Rozwadowski. Wynik w 66. minucie ustalił mocnym strzałem Malamis.

Po sobotniej wygranej juniorzy starsi Rakowa mają na koncie 23 punkty i ze stratą trzech “oczek” do lidera znajdują się w CLJ U-19 na piątej pozycji. Kolejny mecz zawodnicy trenera Studnickiego rozegrają w piątek 11 listopada, a ich rywalem będzie Polonia Warszawa.

CLJ U-17

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz 4:1. Czerwono-Niebiescy zrobili wiele by rozstrzygnąć mecz już w pierwszej połowie. W 25. minucie bramkę otwarcia zdobył Tobiasz Mras. Dwie minuty później po strzale Patryka Grabowskiego było już 2:0. Ten sam zawodnik zdobył swojego drugiego gola na pięć minut przed przerwą.

W drugiej części meczu gospodarze pokonali Mateusza Ryszewskiego w 54. minucie. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem Rakowa 3:1, czwartego gola dla Czerwono-Niebieskich zdobył rezerwowy Szymon Maćkowiak.

Gracze trenera Żebrowskiego po rozegraniu 13 kolejek CLJ U-17 wrócili na ligowe podium. Raków jest trzeci z dorobkiem 30 punktów. W następnej serii gier juniorzy młodsi Rakowa zagrają z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz pierwotnie zaplanowano na 13 listopada, jednak zostanie rozegrany trzy dni wcześniej. Piłkarze Rakowa i Zagłębia wybiegną na boczne boisko przy #L83 w najbliższy czwartek o 13:00.

CLJ U-15

Najmłodsza z drużyn Rakowa grających na szczeblu CLJ mierzyła się w niedzielne popołudnie z Chrobrym Głogów. Po zaciętej rywalizacji mecz zakończył się wynikiem 2:2, a Raków i Chrobry podzieliły się punktami.

Zespół z Dolnego Śląska to dla Czerwono-Niebieskich nieprzyjemni rywale. Pierwsze spotkanie tych drużyn Chrobry wygrał 1:0. Sobotni mecz również rozpoczął się lepiej dla bijących się o utrzymanie gości, którzy w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Ten gol ożywił podopiecznych Piotra Lenartowskiego, w efekcie ruszyli oni do natarcia. W 32. minucie wyrównujące trafienie zanotował Pszczółkowski, a na dwie minuty przed przerwą drugiego gola dla Rakowa zdobył Uchroński.

W drugiej połowie Czerwono-Niebiescy przez pierwsze 20 minut kontrolowali sytuację, jednak w 62. minucie niepilnowany w polu karnym Rakowa odnalazł się Wiktor Traczyński, który z bliskiej odległości pokonał Adriana Damasiewicza. Po utracie bramki na 2:2 trampkarze Rakowa zdwoili wysiłki w ataku, jednak Chrobry skutecznie i ofiarnie się bronił. Rezultat meczu nie uległ już zmianie. Dzięki zdobytemu punktowi piłkarze z Głogowa opuścili ostatnią pozycję w lidze. Raków natomiast wciąż zajmuje w tabeli drugie miejsce, ze stratą pięciu punktów do Śląska Wrocław.

Swój następny mecz gracze trenera Lenartowskiego zagrają w sobotę 12 listopada. O 11:30 zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.