[CLJ] Dwie wygrane na koniec sezonu. Brązowy Medal Rakowa U-19!

W minioną sobotę ligowe zmagania zakończyli juniorzy starsi oraz trampkarze Rakowa. Oba zespoły zainkasowały komplet punktów. Drużyna Rakowa U-19 zdobyła w ten sposób pierwszy historyczny medal Centralnej Ligi Juniorów dla Rakowa Częstochowa.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego potrzebowali zwycięstwa z przedostatnią w tabeli Lechią Gdańsk, aby móc świętować zdobycie trzeciego miejsca w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Juniorzy starsi Rakowa udźwignęli odpowiedzialność za wynik i wygrali w Gdańsku 3:0.

Początek meczu był stosunkowo wyrównany, jednak z każdą kolejną minutą przewaga Medalików rosła. W 28. minucie piłkę na 19. metrze ustawił sobie Tomasz Szczepaniak. Jego strzał z rzutu wolnego zmierzał wprawdzie w środek bramki, jednak był na tyle silny, że przełamał dłonie bramkarza. Jeszcze więcej spokoju w ekipie trenera Studnickiego pojawiło się niespełna 10 minut później. Mateusz Jezierski odegrał kolanem do wbiegającego Tobiasza Mrasa, a debiutujący na szczeblu CLJ U-19 pomocnik huknął z półwoleja i podwyższył na 2:0.

Po przerwie zespół Medalików starał się trzymać gdańszczan z dala od własnego pola karnego, by nie dopuścić do żadnego zagrożenia z ich strony. Drużyna Lechii, która jest jednym z tegorocznych spadkowiczów, nie wykazywała determinacji niezbędnej, by odwrócić losy meczu. Na kwadrans przed jego końcem wynik ustalił główką z bliskiej odległości Miłosz Rogula.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Adama Studnickiego zdobyli w całej kampanii 54 punkty. W finalnym rozrachunku stracili do mistrzowskiego Lecha Poznań 8 punktów, a do srebrnych medalistów z Zabrza 5. Drużyna odniosła 17 wygranych, 3 razy zremisowała i 10-krotnie musiała uznać wyższość rywali. Juniorzy starsi Rakowa zdobyli brązowy medal w swoim drugim sezonie na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-19.

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa w spotkaniu kończącym rozgrywki CLJ U-15 pokonali Odrę Opole 2:1. Niezależnie od tej wygranej podopieczni Piotra Lenartowskiego mieli już zagwarantowaną 2. lokatę w klasyfikacji grupy C CLJ U-15.

Mecz z Odrą rozpoczął się bardzo podobnie do spotkania z Lechią Zielona Góra, rozgrywanego dwa tygodnie temu. Po 10 minutach gry goście objęli prowadzenie za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego. Zespół trenera Lenartowskiego odpowiedział ofensywą, która przyniosła skutek w 20. minucie. Antoni Wilk wykorzystał dobrą okazję i strzelił gola na 1:1. Kolejne ataki Medailków kończyły się głównie na bramkarzu Odry, który zagrał bardzo dobrą pierwszą połowę.

Druga część meczu miała bardzo podobny obraz. Odra broniła się głęboko, piłkarze Rakowa U-15 walczyli o zwycięskiego gola, a golkiper Opolan skutecznie interweniował. Impas trwał do 67. minuty, kiedy to Michał Czerepak najwyżej wyskoczył do główki i wpakował piłkę do siatki. W ostatnim fragmencie spotkania zawodnicy z Limanowskiego spokojnie kontrolowali grę i nie dopuszczali Odry do sytuacji strzeleckich.

Podopieczni Piotra Lenartowskiego zajęli 2. miejsce w grupie C CLJ U-15, tracąc do zwycięskiego Śląska Wrocław 5 punktów. Trampkarze Rakowa zakończyli sezon serią trzech wygranych. W każdym z tych spotkań gonili wynik, by ostatecznie zgarnąć pełną pulę.