[CLJ] Dwumecz z Zagłębiem i okazja do podtrzymania serii

W nadchodzący weekend w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów trampkarze i juniorzy młodsi Rakowa zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Najstarsza z naszych drużyn juniorskich podejmie przy L83 Sandecję Nowy Sącz.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w ostatnim czasie złapali dobry rytm. Juniorzy starsi Rakowa wygrali 3 z poprzednich 4 spotkań, remisując jedynie z Legią Warszawa. W ubiegłym tygodniu ekipa trenera Żebrowskiego wygrała 2:1 z Widzewem Łódź. 

 

Sandecja Nowy Sącz, z którą przyjdzie nam się zmierzyć w sobotę, plasuje się obecnie na 14. pozycji. W dole tabeli różnice są bardzo niewielkie, zespoły z miejsc 11-16 mieszczą się w jednym punkcie. W rozegranych dotychczas 10 meczach nowosądeczanie odnieśli 2 zwycięstwa, dwukrotnie remisowali i 6 razy przegrali. W ostatniej kolejce Sandecja wygrała 3:2 z Wisłą Kraków. 

 

Będzie to pierwsze spotkanie Rakowa z Sandecją Nowy Sącz w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Mecz zaplanowano na sobotę, 21 października. Pierwszy gwizdek wybrzmi przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie punktualnie o 12:00 

 

 

CLJ U-17 

 

Z Zagłębiem Lubin przyjdzie zmierzyć się w niedzielę juniorom młodszym Rakowa. Podopieczni Michała Mizgały nie przegrali od trzech meczów i przeciwko Miedziowym postarają się kontynuować dobrą passę. 

 

Nasi przeciwnicy to lider tabeli, który wygrał 9 z 10 rozegranych dotąd spotkań. Na własnym boisku Miedziowi zanotowali komplet sześciu zwycięstw, jedyną porażkę ponieśli w wyjazdowej konfrontacji ze Śląskiem Wrocław. Zagłębie jest też zespołem, który stracił najmniej bramek – 9. W poprzednim ligowym meczu Miedziowi pokonali 3:1 Lechię Gdańsk. 

 

Ostatni raz, gdy Raków rywalizował z Zagłębiem w kategorii U-17, Medaliki pokonali Miedziowych w Lubinie 3:1 po golach Bartłomieja Zielińskiego, Tobiasza Mrasa i Sebastiana Cebuli. 

 

Podopieczni Michała Mizgały będą gospodarzem niedzielnego spotkania. Arbiter zgodnie z planem da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji o 12:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z drużyn Rakowa grających na szczeblu centralnym również zmierzy się z Zagłębiem Lubin, jednak trampkarze Rakowa wybiorą się w delegację. Sobotnie starcie będzie meczem sąsiadów z tabeli. Miedziowi zajmują najniższy stopień podium, Medaliki są na 4. pozycji. Ekipa Adama Studnickiego traci do Zagłębia trzy “oczka”.  

 

Statystycznie runda jesienna układa się dla obu drużyn podobnie. Zarówno Raków U-15, jak i Zagłębie przegrały po 3 mecze i raz dzieliły się punktami. Miedziowi mają jedno zwycięstwo więcej, ale trampkarze Rakowa rozegrają jeszcze zaległy mecz z Podbeskidziem. 

 

Ostatni mecz Rakowa U-15 z Zagłębiem odbył się 13 maja. W 11. kolejce rundy wiosennej CLJ U-15 2022/23 Zagłębie zwyciężyło na własnym boisku 4:1. Honorową bramkę dla Medalików zdobył wtedy Antoni Uchroński. 

 

Sobotni mecz rozpocznie się o 12:00.