[CLJ] Dwumecz z Zagłębiem Lubin i wizyta Zawiszy

Do finałowych rozstrzygnięć na szczeblu centralnym piłki juniorskiej już coraz bliżej. Przed nadchodzącym weekendem trzy zespoły Rakowa pozostają na ligowych podiach i zrobią wszystko, by do decydujących meczów podejść z jak najlepszej pozycji.

CLJ U-19 

 

Juniorzy starsi Rakowa na cztery kolejki przed końcem sezonu plasują się na pozycji wicelidera ze stratą 3 punktów do Lecha Poznań. Identyczną zdobycz punktową posiadają też Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. W sobotę, 13 maja drużyna Adama Studnickiego zmierzy się w arcyważnym spotkaniu właśnie z zespołem Miedziowych. 

 

Obie ekipy kontynuują pewne serie i mamy nadzieję, iż obie te serie dobiegną w sobotę końca. Podopieczni trenera Studnickiego przegrali dwa ostatnie spotkania, z kolei Zagłębie jest niepokonane od siedmiu kolejek. W poprzednim tygodniu Raków U-19 uległ Jagiellonii Białystok 2:5, natomiast Miedziowi zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze.  

 

Jesienią, w meczu rozgrywanym w ramach 12. kolejki CLJ U-19 Zagłębie Lubin wygrało na własnym boisku 2:1. Jedynego gola dla Medalików zdobył w ostatnich sekundach spotkania Łukasz Józefczyk.  

 

Sobotni mecz odbędzie się na boisku bocznym przy #L83 i rozpocznie się o 14:30.  

 

 

CLJ U-17 

 

W grupie zachodniej CLJ U-17 trwa walka o miejsca premiowane grą w strefie medalowej. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w ubiegłym tygodniu pokonali faworyzowane Zagłębie Lubin, dzięki czemu zbliżyli się do Miedziowych na dwa punkty. Liderem pozostaje Górnik Zabrze, który z dorobkiem 71 punktów ma 7 “oczek” przewagi nad Zagłębiem i 9 nad Rakowem.  

 

W sobotę do Częstochowy przyjedzie przedostatni w tabeli Zawisza Bydgoszcz. W ostatnich pięciu spotkaniach juniorzy młodsi Rakowa odnieśli 4 zwycięstwa, z kolei zawodnicy z Bydgoszczy zanotowali serię pięciu porażek. W minionym tygodniu ulegli 1:4 Lechii Gdańsk. 

 

Ostatnie spotkanie między Rakowem U-17 a Zawiszą odbyło się 5 listopada ubiegłego roku. Ekipa z Limanowskiego wygrała w Bydgoszczy 4:1 po golach Tobiasz Mrasa i Szymona Maćkowiaka, a także dublecie Patryka Grabowskiego. 

 

Początek meczu rozgrywanego w ramach 28. kolejki CLJ U-17 zaplanowano na godzinę 17:00 w sobotę. Tym samym będzie to ostatnie tego dnia widowisko na boisku bocznym przy #L83. 

 

 

CLJ U-15 

 

W grupie C CLJ U-15 od trzech tygodni panuje konstans. Śląsk Wrocław dysponuje dwoma punktami przewagi nad trampkarzami Rakowa. Ścigać te zespoły próbuje Zagłębie Lubin, lecz Miedziowi tracą do lidera z Wrocławia już 8 punktów. Podobnie jak w przypadku juniorów starszych – Raków U-15 spotka się z Zagłębiem w sobotę. 

 

Drużyna Medalików do lat 15 po porażce ze Śląskiem Wrocław wygrała dwa kolejne spotkania. Zagłębie Lubin również prezentuje w ostatnim czasie dobrą dyspozycję. Miedziowi w czterech ostatnich meczach wywalczyli komplet 12 punktów. 

 

Podczas pierwszej wiosennej konfrontacji tych zespołów, Raków U-15 pokonał gości z Dolnego Śląska 3:0. Dwa gole w tamtym meczu zdobył Antoni Uchroński, a wynik ustalił Borys Dmytryszyn. 

 

Piłkarze prowadzeni przez trenera Lenartowskiego rozpoczną swój mecz w Lubinie o 13:00.