[CLJ] Efektowna wygrana drużyny U-15

W minioną sobotę nasze drużyny rozegrały dwa mecze w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zespół U-18 nieznacznie uległ na wyjeździe Warcie Poznań, natomiast drużyna U-15 wróciła z Opola z 3 punktami po efektownym zwycięstwie nad Odrą.

U-15

Gdy po pierwszej połowie w Opolu był bezbramkowy remis, nic nie wskazywało na to, że w drugiej części spotkania obejrzymy kanonadę. Worek z golami rozwiązał w 55. minucie Tobiasz Mras, wyprowadzając tym samym drużynę Piotra Bartyzela na prowadzenie. 5 minut później arbiter podyktował rzut karny dla Czerwono-Niebieskich, którego na bramkę zamienił Jakub Loręcki. Następnie w ciągu kilku chwil piłkarze Rakowa zadali jeszcze trzy ciosy. Najpierw Kornel Bachura w 65. minucie podwyższył rezultat na 3:0, dwie minuty później czwartego gola zdobył Kacper Tomzik, a na 10 minut przed końcem regulaminego czasu gry młodzi piłkarze cieszyli się z gola Dominika Bajurskiego, który ustalił wynik sobotniej rywalizacji.

Odra Opole - Raków Częstochowa 0:5 (0:0)

U-18

Podopieczni Marcina Salamona musieli w sobotę uznać wyższość Warty Poznań, przegrywając 2:3. Spotkanie zaczęło się po myśli Czerwono-Niebieskich, gdy w 20. minucie Jakub Cierpiał wyprowadził Raków na prowadzenie. 10 minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania, a jeszcze przed przerwą zdołali strzelić drugiego gola. W drugiej części meczu oglądaliśmy jeszcze dwie bramki, pierwszą strzelili piłkarze Warty, podwyższając wynik na 3:1. Za sprawą Mateusza Jezierskiego padła bramka kontaktowa, jednak mimo walki do końca nie udało się już doprowadzić do remisu.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 3:2 (2:1)