[CLJ] Grad bramek w sobotnich sparingach

Sobota upłynęła w Częstochowie pod znakiem obfitych opadów deszczu i silnego wiatru. W meczach kontrolnych zespołów Rakowa grających w CLJ również padało – w tym przypadku sporo bramek.

 CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego sprawdzili się na tle IV-ligowej Victorii Częstochowa. Zespół Victy po piętnastu rozegranych dotychczas meczach IV ligi plasuje się na 11. miejscu w I grupie śląskiej. Mecz został rozegrany na specyficznym, niewielkim boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Krakowskiej 80. 

 

Wynik meczu otworzył w 12. minucie Jerzy Napieraj. Cztery minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Victorii, po chwili skutecznie zamieniony na gola. W ten sposób rozpoczął się najlepszy fragment gry czwartoligowca. Piłkarze Victorii objęli prowadzenie w 19. minucie, a kwadrans później było już 3:1. Tuż przed przerwą gola kontaktowego dla Rakowa U-19 zdobył Tomasz Szczepaniak, po ładnej wymianie podań z Jezierskim i Rogulą. 

 

Drugą połowę zdefiniowały wyrównana rywalizacja i silne podmuchy wiatru. W 64. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Medalików.  Do "jedenastki" podszedł Mateusz Jezierski i nie pomylił się. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 67. minucie po szybkim kontrataku zwycięskiego gola dla Victorii Częstochowa zdobył Dylikowski. 

 

Victoria Częstochowa - Raków U-19 4:3 

 

Bramki: Napieraj (12.), Szczepaniak (44.), Jezierski (64.) 

 

CLJ U-17 

 

Gracze prowadzeni przez trenera Żebrowskiego pierwotnie mieli zagrać przeciwko rówieśnikom z Jagielloni Białystok, jednak plan ten uległ zmianie. W zamian, doszło do drugiego w trakcie zimowych przygotowań starcia między Rakowem U-17, a liderem częstochowskiej okręgówki – Zniczem Kłobuck.  

 

Pierwszy mecz zakończył się wygraną Rakowa 6:1. Tym razem gracze z Kłobucka podeszli do spotkania z dużo większą determinacją. Mecz kontrolny należał do bardzo zaciętych, a oba zespoły wykreowały sobie sporo szans bramkowych. W 20. minucie podopieczni Sebastiana Żebrowskiego objęli prowadzenie po strzale Kacpra Kotali.  

 

Tuż po starcie drugiej połowy piłkarze Znicza przeprowadzili skuteczną akcję prawą stroną boiska i wyrównali na 1:1. Mimo okazji do zmiany rezultatu, żadnej z drużyn nie powiodła się sztuka zdobycia kolejnej bramki. Finalnie mecz zakończył się remisem.

 

Raków U-17 – Znicz Kłobuck 1:1 

 

Bramki: Kotala (20.) 

 

CLJ U-15 

 

Trampkarze Rakowa w swoim przedostatnim sparingu zmierzyli się z Jagiellonią Białystok. Drużyna Medalików U-15 po bardzo skutecznej grze pokonała rywali z Podlasia 6:2.  

 

Pierwsza połowa spotkania należała do Rakowa. Dla najmłodszej z drużyn grających na szczeblu CLJ trafiali Tymoteusz Mazanek, Jan Borysiuk i dwukrotnie Oliwier Trojanowski. Goście zdołali odpowiedzieć jednym golem, tuż przed gwizdkiem oznaczającym przerwę. 

 

W drugiej połowie wciąż przeważała ekipa z Limanowskiego. Podopieczni trenera Lenartowskiego dorzucili do puli jeszcze dwie bramki. Pierwszą z nich zdobył zawodnik testowany, a drugą Krystian Siedlaczek z rocznika 2009. Warto również dodać, iż w tej części meczu obroną rzutu karnego popisał się Dominik Czeremski. Trampkarze Dumy Podlasia – podobnie jak w pierwszej połowie – zdobyli jednego gola w ostatnich minutach spotkania.

 

Raków U-15 – Jagiellonia Białystok 6:2 

 

Bramki: Mazanek (9.), Trojanowski (13., 32.), Borysiuk (20.), zawodnik testowany (59.), Siedlaczek (69.)