[CLJ] Grają nasze drużyny

W najbliższy weekend wszystkie nasze drużyny wystąpią w meczach Centralnej Ligi Juniorów.

CLJ U-15

 

Drugie spotkanie w rundzie jesiennej rozegra nasza najmłodsza drużyna występująca na szczeblu centralnym. Po bezbramkowym remisie z Odrą Opole częstochowianie na własnym stadionie zmierzą się z Górnikiem Zabrze. 

 

Sobotni rywale bardzo dobrze rozpoczęli sezon. Na własnym boisku zabrzanie pokonali aż 4:1 Miedź Legnicę. Dwie bramki dla Górnika zdobył Denis Matyśkiewicz, a do siatki trafili także Damian Sokołowski oraz Piotr Golka. Goście zdołali odpowiedzieć tylko golem Igora Adamczewskiego. 

 

Naszych zawodników czeka ciężkie zadanie, ale wierzymy, że Czerwono-Niebiescy zdobędą pierwszy komplet punktów w tym sezonie. Początek meczu Raków - Górnik o godzinie 15 na boisku bocznym przy ulicy Limanowskiego 83. 

 

CLJ U-17

 

Opromieniona zwycięstwem na inaugurację rozgrywek z Odrą Opole 4:0 drużyna trenera Adama Studnickiego uda się do Chorzowa na pojedynek z tamtejszym Ruchem. Przypomnijmy, że bramki dla nas zdobyli: Patryk Malamis (x3) i Mateusz Głowiński. 

 

Z kolei Ruch przegrał na wyjeździe 2:3 ze Śląskiem Wrocław. Chorzowianie prowadzili od 10. minuty po golu Mateusza Gasza. Następne trzy bramki zdobyli jednak gospodarze: Aleksander Wołczek i Eryk Sikora (x2). W doliczonym czasie gry nasi najbliżsi rywale zdołali zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą trafienia Mateusza Talagi. 

 

Spotkanie Ruch Chorzów - Raków rozpocznie się w sobotę o godzinie 12. 

 

CLJ U-18

 

Podopieczni trenera Marcina Salamona po remisie z Legią i porażce 2:3 z Jagiellonią w meczu 3. kolejki CLJ zmierzą się z Wisłą Kraków. W Białymstoku Raków zwłaszcza w drugiej połowie był zespołem wyraźnie lepszym i mógł rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść, jednak to gospodarze ostatecznie zwyciężyli, bowiem rzut karny w końcówce wykorzystał Jakub Lutostański. Częstochowianie, jako absolutny pierwszoroczniak w rozgrywkach CLJ U-18 musiał więc na początku zapłacić "frycowe". 

 

Ekipa spod Wawelu, jak na razie radzi sobie w rozgrywkach ze zmiennym szczęściem. "Biała Gwiazda" w pierwszej serii spotkań wygrała 3:0 z Górnikiem Zabrze, a tydzień później uległa 2:3 Stali Rzeszów. Oba te pojedynki zostały rozegrane w Krakowie. 

 

Spotkanie Raków - Wisła zaplanowane jest na niedzielę 29 sierpnia. Pierwszy gwizdek arbitra rozbrzmi o godzinie 12.