[CLJ] Gramy w piątek i sobotę

Nasi trampkarze oraz juniorzy młodsi w piątek powalczą o kolejne punkty w Centralnej Lidze Juniorów. Następnego dnia, w Narodowe Święto Niepodległości swój mecz zagra zespół U-19.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego po domowej porażce z Wartą Poznań ponownie staną w szranki przed własną publicznością. Rywalem juniorów starszych Rakowa będzie Odra Opole. 

 

Po 13 seriach gier Medaliki dysponują 19 punktami i mają do rozegrania jeden zaległy mecz. Zespół Rakowa U-19 plasuje się w tabeli CLJ U-19 na 8. pozycji. Opolanie znajdują się w klasyfikacji o cztery miejsca niżej, tuż nad strefą spadkową. Dystans, który dzieli obie drużyny to cztery punkty. W ostatnich trzech kolejkach opolanie wywalczyli 7 "oczek", notując dwa zwycięstwa i remis. Poprzednia seria gier to w wykonaniu Odry Opole domowy remis 3:3 z Wisłą Kraków. 

 

Odra to tegoroczny beniaminek, z którym nie mierzyliśmy się jeszcze w kategorii U-19. Sobotni mecz odbędzie się przy L83 i rozpocznie o 12:00.

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa w piątek udadzą się na mecz do Sosnowca, gdzie zagrają z miejscowym Zagłębiem. Spotkanie będzie starciem sąsiadów z 5. i 6. miejsca w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17. 

 

W dotychczasowych 13 seriach gier Raków U-17 wywalczył 22 punkty, natomiast drużyna z Sosnowca o 3 “oczka” mniej. Miniona kolejka zakończyła się lepiej dla Zagłębia, które zwyciężyło 1:0 z Lechią Gdańsk. Również z Lechią, zielonogórską, rywalizowali w ubiegłą sobotę podopieczni Michała Mizgały. Mecz ten zakończył się remisem 1:1 i dla juniorów młodszych Rakowa było to szóste kolejne spotkanie bez porażki. 

 

Ostatnia konfrontacja obu drużyn miała miejsce w 29. kolejce minionego sezonu. Wówczas Medaliki wywieźli z Sosnowca komplet punktów, wygrywając 4:1 po hat-tricku Szymona Skoniecznego i bramce samobójczej Szymona Krawca. 

 

Piątkowy mecz odbędzie się w Sosnowcu, na boisku przy ul. Kresowej 1. Zgodnie z harmonogramem rywalizacja rozpocznie się o 12:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego w nadchodzący piątek podejmą na własnym boisku Lechię Zielona Góra.  

 

Zielonogórzanie walczą o utrzymanie i obecnie w tabeli grupy C CLJ U-15 znajdują się na 6. pozycji, jedno miejsce “nad kreską”. Lechia wywalczyła dotychczas 12 punktów, o 8 mniej od trampkarzy Rakowa. W poprzedniej kolejce zielonogórzanie nie zapunktowali, przegrywając na własnym boisku 1:3 ze Śląskiem Wrocław. Zespół trenera Studnickiego dzień później wygrał ze Stilonem Gorzów Wlkp. 6:1 i utrzymał miejsce na najniższym stopniu podium. 

 

23 września, gdy zespoły spotkały się pierwszy raz w tej rundzie, Medaliki wygrali w Zielonej Górze 4:0. Dwie bramki zdobył Krystian Siedlaczek, jedną Patryk Bojek, a czwarty gol padł po trafieniu do własnej siatki.  

 

Piątkowy mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym przy L83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 13:30.