[CLJ] Hattrick Grabowskiego i dublet Głowińskiego. Podsumowanie weekendu

Wszystkie trzy drużyny Rakowa występujące w CLJ zagrały swoje mecze w sobotę. Przy Limanowskiego ujrzeliśmy sporo bramek i radości. Najstarszej z drużyn Akademii nie udało się wywieźć trzech oczek ze Szczecina.

U-18

W sobotę podopieczni Marcina Salamona mierzyli się z sąsiadującą w tabeli Pogonią Szczecin. "Portowcy" wzięli rewanż za środowy mecz drużyn seniorskich i pokonali Raków 4:1. Mecz zaczął się źle – po 25 minutach Pogoń prowadziła już 2:0. Nadzieję dał w 30. minucie Miłosz Rogula, lecz jak się później okazało – była to tylko bramka honorowa. W drugiej połowie juniorzy Pogoni dołożyli jeszcze dwa gole.

U-17

W tym samym czasie przy Limanowskiego zespół U-17 podejmowała FC Wrocław Academy. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.  Wrocławianie walczyli, lecz to Czerwono-Niebiescy kontrowali przebieg gry. W 25. minucie Głowiński zamienił karnego na bramkę. Równo pół godziny później dorzucił drugą bramkę. Goście złapali kontakt w 76. minucie, jednak Raków pewnie "dowiózł" zwycięstwo. Czerwono-Niebiescy pozostają liderem tabeli.

U-15

Najmłodsza z drużyn CLJ przyniosła w sobotę najwięcej radości. Piłkarze trenera Ligudzińskiego pokonali przyjezdnych z Głogowa aż 6:1. Ozdobą meczu były bramki Patryka Grabowskiego – jedna po świetnej solowej akcji, druga po strzale z wolnego. Młody napastnik skompletował hat-tricka, a gole dorzucili też Ruszkiewicz i Wołek. Jedna z bramek padła po strzale samobójczym. Czerwono-Niebiescy zajmują po tym spotkaniu 3. miejsce w tabeli.