[CLJ] Intensywna sobota Rakowa

Zbliżający się weekend oznacza współzawodnictwo w Centralnej Lidze Juniorów. Komplet drużyn Rakowa Częstochowa rozegra swoje mecze w sobotę 18 marca.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego rozpoczęli rundę wiosenną od przegranej. Ubiegłej niedzieli lepsi okazali się gracze Śląska Wrocław, którzy dzięki zwycięstwu 3:1 opuścili strefę spadkową. Zespół Rakowa U-19 w dalszym ciągu posiada 35 punktów i zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli. Strata do drugiego Lecha Poznań wynosi punkt, natomiast do lidera z Zabrza cztery punkty. 

 

Najbliższym przeciwnikiem Medalików będzie Arka Gdynia, która plasuje się w CLJ na wysokiej, 5. pozycji. Dystans, który dzieli oba zespoły, to w tym wypadku 7 punktów. Zawodnicy Arki również zaczęli piłkarską wiosnę od przegranej. W poprzedniej kolejce ulegli na własnym boisku Górnikowi Zabrze 0:2.  

 

Ostatnia rywalizacja Arki z Rakowem miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas piłkarze z Pomorza pokonali juniorów starszych Rakowa 3:1 po dobrej końcówce. Honorowe trafienie dla drużyny Adama Studnickiego zanotował Jakub Rozwadowski. Sobotni mecz rozpocznie ligową sobotę na #L83, a pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 10:00. 

 

CLJ U-17 

 

W poprzedniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów dorobku punktowego nie powiększyli również piłkarze prowadzeni przez Sebastiana Żebrowskiego. Juniorzy młodsi Rakowa po pięknej walce przegrali z Lechem Poznań 2:3. W sobotnie popołudnie zespół Medalików do lat 17 ugości przy Limanowskiego najsłabszą drużynę rozgrywek – Chemika Bydgoszcz. 

 

Podopieczni trenera Żebrowskiego – podobnie jak ich starsi koledzy – zajmują w lidze miejsce na najniższym stopniu podium. Strata do Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze wynosi kolejno 6 i 7 punktów. Natomiast między Rakowem, a 4. w tabeli Lechem Poznań jest punkt różnicy.  

 

Zawodnicy Chemika w dalszym ciągu czekają na swą debiutancką zdobycz punktową. Gracze z Bydgoszczy przegrali wszystkie 19 meczów, zdobywając w nich 8 bramek i tracąc 101. W poprzedniej kolejce przegrali u siebie z Lechią Gdańsk 0:3. 

 

Ostatni mecz między Rakowem, a Chemikiem, to spotkanie 5. kolejki. Wtedy to podopieczni trenera Żebrowskiego zanotowali najwyższe w tym sezonie zwycięstwo, pokonując Chemika aż 10:0. Dublety w tamtym meczu zdobyli: Emanuel Gibała, Tomasz Szczepaniak i Kacper Chruściński. Po golu dołożyli również: Patryk Grabowski, Hubert Jurasik, Tobiasz Mras i Oskar Siwkowski.  

 

Mecz rozegrany w ramach 20. serii gier CLJ U-17 rozpocznie się w sobotę o 15:15. 

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu centralnym jest jedyną, która w sobotę zagra swój mecz w delegacji. Podopiecznych trenera Lenartowskiego czeka spotkanie z beniaminkiem ligi – Miedzią Legnica.  

 

Wygrana 5:0 z Olympic Junior Wrocław pozwoliła graczom Rakowa U-15 wspiąć się na trzecie miejsce w tabeli. Trampkarze Rakowa dysponują taką samą zdobyczą punktową, jak: Miedź Legnica, Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin. Jedyną drużyną, która wygrała w pierwszych dwóch wiosennych kolejkach, jest Śląsk Wrocław.  

 

Piłkarze Miedzianki do tej pory zagrali dwa mecze na wyjeździe. Najpierw zwyciężyli w Zabrzu 4:3, natomiast w poprzedniej kolejce przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 2:3. W sobotę czeka ich pierwszy tej rundy występ przed własną publicznością.  

 

Początek spotkania w Legnicy zaplanowano na 11:00.