[CLJ] Juniorzy młodsi i trampkarze wracają do ligowego współzawodnictwa

W sobotę 4 marca dwie z drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów wznowią rozgrywki. Do swoich pierwszych wiosennych meczów o punkty przygotowują się zespoły U-17 oraz U-15.

CLJ U-17 

 

Jesienią podopieczni trenera Żebrowskiego dobrze odnaleźli się w zreformowanym systemie CLJ U-17. Drużyna Medalików zakończyła rundę na trzecim miejscu grupy zachodniej, punkt za Górnikiem Zabrze i trzy “oczka” za Zagłębiem Lubin. W siedemnastu seriach gier zawodnicy z rocznika 2006 odnieśli 12 zwycięstw, cztery razy podzielili się punktami i przegrali tylko jeden mecz – w 12. kolejce ulegli liderowi z Lubina 1:3.  

 

Zespół trenera Żebrowskiego po pierwszej części sezonu ma za sobą kilka wysokich wygranych, między innymi pamiętne 10:0 z Chemikiem Bydgoszcz. Łącznie piłkarze Rakowa U-17 w rundzie jesiennej trafiali do siatki przeciwników 61 razy, tracąc przy tym 19 bramek. W liczącej 16 drużyn lidze lepszym bilansem legitymują się tylko Miedziowi, którzy zdobyli 78 goli, tracąc zaledwie 14. 

 

Przygotowania do rundy rewanżowej dla zespołu U-17 składały się z pięciu meczów, w których Medaliki zanotowali dwa zwycięstwa, remis oraz dwie przegrane. Zawodnicy drużyny U-17 wiosenną kampanię rozpoczną od domowego spotkania z Arką Gdynia. Rywal z Trójmiasta z dorobkiem 15 punktów znajduje się na 12. miejscu w ligowej klasyfikacji. Gdynianie dotychczas ponieśli 10 porażek, trzykrotnie zremisowali, a cztery razy opuszczali murawę jako drużyna zwycięska. W poprzednim starciu tych drużyn padł remis 2:2. Podopieczni trenera Żebrowskiego po pierwszej połowie meczu w Gdyni prowadzili 2:0 dzięki bramkom Emanuela Gibały i Oskara Siwkowskiego, lecz w ostatnich trzech minutach gry wypuścili zwycięstwo z rąk, pozwalając gospodarzom na odrobienie dwubramkowej straty.

 

Oba zespoły mają na wiosnę odmienne cele, jednak w sobotę z pewnością zrobią wszystko, aby zainkasować komplet punktów. Mecz odbędzie się na boisku ze sztuczną murawą przy #L83 i rozpocznie punktualnie w samo południe. 

 

 

 

CLJ U-15 

 

W przeciwieństwie do CLJ U-17 i U-19, rozgrywki trampkarzy podzielone są na dwie odrębne kampanie. Gracze trenera Lenartowskiego zakończyli jesień na drugim miejscu w grupie, ustępując o dwa punkty Śląskowi Wrocław. Dla zawodników z rocznika 2008 decydujące okazały się dwie bolesne porażki: domowa ze Śląskiem Wrocław (1:2) i wyjazdowa z Chrobrym Głogów (0:1). Były to jedyne mecze przegrane przez trampkarzy Rakowa. Oprócz nich, zespół Medalików odniósł 9 wygranych i trzykrotnie zremisował. Zawodnicy Rakowa U-15 mogą się również pochwalić najlepszym bilansem bramkowym, na który składają się 43 gole zdobyte i 9 straconych. Najwięcej bramek w ekipie trenera Lenartowskiego zdobył Oliwier Trojanowski, który wpisał się na listę strzelców 12 razy. 

 

Wiosną CLJ U-15 zaczyna od początku. W grupie C, w której rywalizuje Raków, spadkowiczem okazał się Chrobry Głogów. Drużynę z Dolnego Śląska w ostatniej kolejce rundy jesiennej wyprzedził GKS Katowice i to Gieksa zapewniła sobie utrzymanie. Rolę beniaminka pełnić będzie Lechia Zielona Góra. Zielonogórzanie w barażach okazali się lepsi od Stal Brzeg, dzięki czemu to oni zagrają na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. 

 

W trakcie zimowych przygotowań drużyna Piotra Lenartowskiego rozegrała 6 spotkań, w których zaprezentowała się z dobrej strony. Trampkarze Rakowa wygrali 4 z nich, a oprócz tego mają na koncie jeden remis i porażkę. Raków U-15 rozpocznie ligowe zmagania w sobotę od wyjazdowego meczu z mistrzem jesieni – Śląskiem Wrocław. Będzie to okazja, by wziąć rewanż za ostatnią przegraną. Poprzednią rundę Medaliki również rozpoczęli od meczu we Wrocławiu i wówczas zakończył się on remisem 1:1, a gola dla Rakowa zdobył Kamil Małota. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek wybrzmi przy ul. Sztabowej 101 we Wrocławiu o 13:00.