[CLJ] Juniorzy młodsi i trampkarze z kompletem punktów. Przegrana zespołu U-19

Nasze drużyny rywalizujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów zakończyły ostatnią kolejkę z łącznym dorobkiem 6 punktów.

CLJ U-19

Zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Żebrowskiego w wyjazdowym spotkaniu uległ Legii Warszawa 1:3.

Zawodnicy stołecznej drużyny lepiej weszli w mecz. W 10. minucie strzałem z dystansu Mateusza Białkę pokonał Jakub Jendryka. 9 minut później gospodarze podwyższyli na 2:0 za sprawą bramki zdobytej po rzucie rożnym przez Jakuba Zbroga. Do przerwy było 3:0 dla gospodarzy po trafieniu Stanisława Gieroby.

W drugiej połowie zespół Medalików stwarzał sobie więcej szans, ale zdołał pokonać bramkarza Legii tylko raz. W 80. minucie arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką, a “jedenastkę” wykorzystał wracający do dyspozycji Patryk Malamis.

Po sobotniej przegranej zdobycz punktowa drużyny U-19 w dalszym ciągu wynosi 23 punkty. Juniorzy starsi Rakowa plasują się w tabeli na 11. pozycji z przewagą jednego “oczka” nad strefą spadkową.

W kolejnym meczu Medaliki zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Szczecin. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 14 kwietnia.

Legia Warszawa - Raków U-19 3:1

Bramki: Jendryka (10’), Zbróg (19’), Gieroba (38’) – Malamis (80’)

CLJ U-17

Podopieczni Michała Mizgały odnieśli kolejne ważne zwycięstwo. Juniorzy młodsi Rakowa na własnym obiekcie pokonali 2:1 Lecha Poznań, który przed tym starciem zajmował pozycję wicelidera.

Początkowe minuty należały do Medalików, jednak po pierwszym kwadransie to Lech przejął inicjatywę. W 20. minucie celne dogranie z lewej strony pola karnego wykorzystał Damian Sokołowski i to drużyna przyjezdna objęła prowadzenie. Po bramce na 1:0 Lech usiłował pójść za ciosem, nieustannie napierając na bramkę strzeżoną przez Adriana Damasiewicza. W trzecim kwadransie pierwszej połowy juniorzy młodsi Rakowa otrząsnęli się z przewagi Lecha. Kluczowa dla przebiegu spotkania była 37. minuta, w której faulowany wewnątrz “szesnastki” poznaniaków był Szymon Skonieczny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kacper Chruściński i po chwili był już remis.

Po zmianie stron mecz przebiegał pod dyktando Medalików, którzy zdobyli drugą bramkę w 58. minucie. Piłka wpadła do siatki po uderzeniu głową w wykonaniu Szymona Skoniecznego. Do końca meczu zespół U-17 mógł zwiększyć przewagę, ale żadna z prób nie okazała się skuteczna. Ostatecznie gol Szymona Skoniecznego zadecydował o tym, że trzy punkty zostały przy Limanowskiego.

Zwycięstwo z Lechem było jednocześnie 16. meczem z rzędu bez porażki w wykonaniu juniorów młodszych Rakowa. Podopieczni Michała Mizgały dzięki tej wygranej zbliżyli się do podium i tracą obecnie dwa punkty do 3. w tabeli Kolejorza.

W następnej serii gier zespół trenera Mizgały czeka kolejne trudne zadanie. Medaliki zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, który przewodzi obecnie klasyfikacji grupy zachodniej CLJ U-17. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia.

Raków U-17 – Lech Poznań 2:1

Bramki: Chruściński (37’), Skonieczny (58’) – Sokołowski (19’)

CLJ U-15

Piąte zwycięstwo w piątym kolejnym meczu odniosła ekipa trampkarzy prowadzona przez Adama Studnickiego. Zespół U-15 w miniony piątek wygrał wyjazdową rywalizację ze Stadionem Śląskim Chorzów w stosunku 3:1.

W 15. minucie Medaliki objęli prowadzenie po golu Krystiana Siedlaczka, który wykorzystał błąd gospodarzy, wyprzedził bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Mimo przewagi, podopieczni trenera Studnickiego “nie dowieźli” przewagi do przerwy. Na minutę przed zejściem do szatni wyrównał Szymon Fal, który pokonał Karola Goralczyka bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron przez 25 minut wyrównanej rywalizacji rezultat nie ulegał zmianie. Na kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry ładną zespołową akcję Medalików wykończył Dominik Liberda. Gospodarze mocno napierali na bramkę strzeżoną przez Karola Goralczyka, ale nie byli w stanie przebić się przez defensywę naszych trampkarzy. Dobrze między słupkami spisywał się również reprezentant Polski U-15. W 80. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Rakowa U-15, a wynik z jedenastego metra ustalił Wojciech Smuda.

Po piątkowym zwycięstwie drużyna prowadzona przez trenera Adama Studnickiego w dalszym ciągu “depcze po piętach” Śląskowi Wrocław. Medaliki tracą do Śląska 3 “oczka”, dysponując przy tym aż siedmioma punktami przewagi nad 3. w tabeli Zagłębiem Lubin.

Następnym rywalem zespołu U-15 będzie Miedź Legnica. Drużyny skonfrontują się przy L83 w sobotę, 14 kwietnia.

Stadion Śląski Chorzów - Raków U-15 1:3

Bramki: Fal (39’) – Siedlaczek (15’), Liberda (65’), Smuda (80’)