[CLJ] Juniorzy młodsi niepokonani od 13 spotkań. Poniedziałkowa wygrana trampkarzy

Ostatnią ligową kolejkę zespoły Medalików rywalizujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów zakończyły z dorobkiem sześciu punktów.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego po zaciętym meczu ulegli Zagłębiu Lubin różnicą jednej bramki.

W pierwszej odsłonie spotkania obie drużyny nie stworzyły zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Kluczową dla przebiegu gry okazała się jej 36. minuta. Wówczas po uderzeniu zza “szesnastki” piłka trafiła w rękę Łukasza Józefczyka znajdującego się w polu karnym. Arbiter w tej sytuacji wskazał na “wapno”. Do egzekucji podszedł najlepszy strzelec w ekipie Miedziowych, Dawid Gruszecki. Mateusz Białka wyczuł jego intencje, jednak napastnik strzelił zbyt dobrze i piłka wpadła do siatki.

Po zmianie stron przebieg gry przypominał to, co działo się do przerwy. Zagłębie grało twardo w defensywie i juniorzy starsi Rakowa nie byli w stanie zdominować przeciwnika. Na kwadrans przed końcem rywalizacji drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Oskar Siwkowski. Mimo gry w dziesiątkę zespół Medalików atakował do samego końca, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie.

Drużyna Rakowa do lat 19 po 19. serii gier w dalszym ciągu dysponuje liczbą 22 punktów. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego plasują się obecnie na 12. pozycji, a ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 3 punkty. W następnej kolejce juniorzy starsi Rakowa zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce.

Raków U-19 - Zagłębie Lubin 0:1

Bramki: Gruszecki (36’)

CLJ U-17

Zespół prowadzony przez trenera Michała Mizgałę zanotował spokojne sobotnie popołudnie. Medaliki rozprawili się z Lechią Gdańsk, pokonując ekipę z Trójmiasta 4:0.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszych juniorów młodszych. Gościom długo udało się zachować czyste konto, a wynik strzałem głową otworzył w 44. minucie Kornel Bachula. Po zmianie stron gdańszczanie oddali kilka strzałów na bramkę Adriana Damasiewicza, lecz golkiper nie dał się zaskoczyć. W 64. minucie Mateusz Łożyński wykorzystał błąd Lechii w rozegraniu i płaskim strzałem pokonał bramkarza drużyny przyjezdnej. Niespełna 180 sekund później było już 3:0. Alex Bród odebrał piłkę przed polem karnym gości, z impetem wbiegł z nią w “szesnastkę” Lechii, po czym uderzył obok interweniującego bramkarza. Ostatniego gola dla Rakowa zdobył w 87. minucie Filip Kryst, który miękko przerzucił piłkę nad Tymonem Wojciechowskim strzegącym bramki Lechii.

Po sobotniej wygranej zespół U-17 w dalszym ciągu wywiera presję na drużynach pierwszej czwórki. Medaliki tracą 5 punktów do ligowego podium i 4 do 4. lokaty. W kolejnej serii gier podopieczni trenera Mizgały ponownie zagrają przy L83. Do Częstochowy przyjedzie FASE Szczecin.

Raków U-17 – Lechia Gdańsk 4:0

Bramki: Bachula (44’), Łożyński (64’), Bród (67’), Kryst (87’)

CLJ U-15

Najmłodsza z naszych drużyn CLJ grała swój mecz jako ostatnia. Podopieczni Adama Studnickiego w przełożonym z soboty na poniedziałek spotkaniu zwyciężyli 4:1 z Górnikiem Zabrze, przywożąc komplet punktów z trudnego terenu.

Rywalizacja ułożyła się pomyślnie dla Medalików od samego początku. Krystian Siedlaczek wyprowadził drużynę Rakowa U-15 na prowadzenie w 11. minucie gry. Niespełna kwadrans później Dominik Liberda podwyższył na 2:0, wykorzystując podanie Maksyma Pluty. Do przerwy było 3:0 dla Medalików. W 35. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Patryk Bojek.

Po zmianie stron wynik utrzymywał się przez 22 minuty, do momentu, gdy arbiter po raz drugi tego dnia wskazał na “wapno”. Do ustawionej na białym punkcie piłki podszedł Wojciech Smuda i zwiększył przewagę Rakowa. Gospodarzy stać było jedynie na honorową bramkę, którą zdobył w 77. minucie Jan Kozłowski.

Dzięki wygranej z Górnikiem Zabrze podopieczni Adama Studnickiego dysponują w tabeli sześcioma punktami, co pozwala im po trzech kolejkach rundy wiosennej zajmować 3. pozycję w grupie C CLJ U-15. Następnym rywalem Medalików będzie Zagłębie Lubin. Trampkarze Rakowa ponownie zagrają na wyjeździe.

Górnik Zabrze - Raków U-15 1:4

Bramki: Kozłowski (77’) – Siedlaczek (11’), Liberda (25’), Bojek (35’), Smuda (62’)