[CLJ] Juniorzy młodsi powalczą o medal

W miniony weekend nasz zespół U-17 zapewnił sobie walkę o brązowy medal CLJ U-17. Juniorzy starsi przegrali ważny mecz z Odrą Opole, a trampkarze w ostatnim domowym spotkaniu pokonali Stadion Śląski Chorzów.

CLJ U-19

O zwycięstwie Odry Opole zadecydowała bramka zdobyta w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Od początku spotkania to zespół Medalików był stroną przeważającą, lecz opolanie za każdym razem wychodzili z opresji. Kilka razy do bramki otwierającej wynik spotkania brakowało naprawdę niewiele. Zawodnicy Odry mieli natomiast problem z celnością uderzeń.

Po zmianie stron mecz w dalszym ciągu zmierzał w stronę remisu. Obu zespołom zależało przede wszystkim na tym, by nie stracić bramki. Gdy zapowiadało się na podział punktów, w doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Kacper Jureczko zderzył się z napastnikiem Odry, a sędzia po kilku sekundach zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Michał Osipiak i mocnym strzałem umieścił ją w siatce.

Przegrana z Odrą i jednoczesne zwycięstwo Wisły Kraków spowodowały, że przewaga Medalików nad strefą spadkową wynosi przed ostatnią kolejką zaledwie “oczko”. Na zakończenie rozgrywek podopieczni Sebastiana Żebrowskiego podejmą Lecha Poznań, a Wisłę Kraków czeka derbowa konfrontacja z Cracovią.

Odra Opole - Raków U-19 1:0

Bramki: Osipiak (90+1’)

CLJ U-17

Po fantastycznym finiszu sezonu juniorzy młodsi zapewnili sobie udział w dwumeczu o brązowy medal Centralnej Lidze Juniorów U-17. W niedzielę Medaliki pokonali na wyjeździe Gryfa Tczew aż 21:0.

Mecz z czerwoną latarnią ligi rozpoczął się spokojnie. Pierwsza bramka padła dopiero pod koniec pierwszego kwadransa, a zdobył ją Kornel Bachula, który efektownie wykończył akcję w polu karnym przeciwnika. W 30. i 31. minucie swoje dwa premierowe tego dnia trafienia zanotował Szymon Skonieczny. Na 8 minut przed końcem pierwszej połowy było już 4:0 po golu Dawida Pietruszki. Jeszcze zanim zespoły zeszły do szatni, hat-tricka skompletował Szymon Skonieczny, a bramkę na 6:0 zdobył Antoni Burkiewicz. Gospodarzom nie pomagała gra w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą jeden z graczy “zarobił” w 30. minucie.

Po zmianie stron Patryk Grabowski w ciągu 8 minut cztery raz pokonał bramkarza Gryfa. Serię tę przedzielił czwarty gol Szymona Skoniecznego. W efekcie w 53. minucie było już 11:0. W 61. minucie dwunastego gola dla Rakowa U-17 zdobył Kacper Tomzik. Juniorzy młodsi Rakowa wyczekiwali na wieści z Gdyni i jednocześnie wciąż napierali na ostatnią drużynę w tabeli. Bramki w kolejnym kwadransie zdobywali Dawid Pietruszka, Szymon Skonieczny i dwie Patryk Grabowski. Do końca meczu nasi zawodnicy zdobyli jeszcze kilka goli, a gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę, na dodatek z zawodnikiem z pola w bramce.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 21:0. W międzyczasie Górnik Zabrze zremisował 2:2 z Arką Gdynia i dzięki temu podopieczni Michała Mizgały wyprzedzili zabrzan w tabeli, zajmując ostatecznie 2. pozycję w grupie zachodniej CLJ U-17.

Kolejnym etapem będzie dwumecz o brązowy medal. Pierwsze spotkanie rozegramy w roli gospodarza, a mecz zostanie rozegrany 8 czerwca o 17:30. Rewanż zaplanowano na 12 czerwca. Naszym rywalem będzie AKS SMS Łódź.

Gryf Tczew - Raków U-17 0:21

Bramki: Bachula (15’), Skonieczny (30’, 31’, 40’, 49’, 54’, 72’, 80’, 85’), Pietruszka (37’, 71’), Burkiewicz (41’), Grabowski (47’, 48’, 52’, 53’, 65’, 77’, 89’), Tomzik (61’), Ciesielski (88’)

CLJ U-15

Drużyna prowadzona przez trenera Adama Studnickiego po meczu pełnym zwrotów akcji wygrała 5:4 ze Stadionem Śląskim Chorzów.

Prowadzenie Medalikom zapewnił Eryk Kalemba, który już w 2. minucie trafił do bramki przeciwnika. 13 minut później na 2:0 efektownym uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył Oskar Trzeciak. Trzeciego gola dla Medalików zdobył Maximilian Gargano, który wykończył podanie od Gracjana Jaschika. Po trzech bramkach nasi trampkarze nieco zwolnili, co skrzętnie wykorzystała drużyna przyjezdna. W 37. minucie sygnał do walki dał Szymon Steczkiewicz, a kilkadziesiąt sekund później kontaktowego gola zdobył kapitan gości, Mikołaj Kempys.

Po zmianie stron Stadion Śląski starał się przejąć inicjatywę i gonić wynik. Podopiecznym Krzysztofa Ciasta udało się wyrównać w 66. minucie, kiedy to drugą bramkę zdobył Mikołaj Kempys. Pięć minut później goście prowadzili już 4:3, a Karola Surzyna pokonał Szymon Fal. W ekipie Medalików wystąpiło w tym spotkaniu siedmiu graczy z rocznika 2010, w tym debiutujący Eryk Figurski, Szymon Trela, Oliwier Sujka i Michał Kulka. Ten ostatni okazał się prawdziwym jokerem i w 75. minucie wyrównał, a 120 sekund później zdobył zwycięskiego gola dla Rakowa U-15.

Przed ostatnią kolejką podopieczni Adama Studnickiego plasują się na pozycji wicelidera grupy C i na niej już pozostaną. Na zakończenie rozgrywek nasi trampkarze zmierzą się w delegacji z Miedzią Legnica.

Raków U-15 – Stadion Śląski Chorzów 5:4

Bramki: Kalemba (2’), Trzeciak (15’), Gargano (21’), Kulka (75’, 77’) – Steczkiewicz (37’), Kempys (39’, 66’), Fal (71’)