[CLJ] Juniorzy starsi bez punktów. Pozostałe drużyny notują zwycięstwa

W sobotę młodzieżowe zespoły Medalików rywalizowały na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Swoje mecze wygrali juniorzy młodsi i trampkarze, natomiast Raków U-19 przed własną publicznością uległ Pogoni Szczecin.

CLJ U-19

Zawodnicy prowadzeni przez Adama Studnickiego nie zdołali wygrać trzeci raz z rzędu. Po trzech punktach zdobytych w meczach z Wisłą Kraków i Legią Warszawa przytrafiła się porażka z Pogonią Szczecin.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i widać było, że obie drużyny są bardzo zdeterminowane, by wywalczyć pełną pulę. Szczecinianie w pierwszej fazie gry stwarzali nieco większe zagrożenie. Po strzale jednego z nich futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Medalików. W 43. minucie piłkę wywalczył Dawid Kroczek, który pognał z nią w pole karne Rakowa. Jego strzał wybronił wprawdzie Hubert Muszyński, jednak dobitka Oliwiera Smuniewskiego znalazła drogę do siatki.

Po bramce “do szatni” podopieczni trenera Studnickiego nie załamali się i ruszyli do odrabiania strat. W 64. minucie rzut karny wywalczył Miłosz Rogula. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Mateusz Głowiński i po chwili było już 1:1. W tej części spotkania lepiej spisywał się zespół Medalików, który jednak nie wykorzystał kilku dogodnych okazji, aby objąć prowadzenie. Na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry gola na wagę zwycięstwa zdobył Igor Mencnarowski. Pomocnik Pogoni oddał mocny strzał zza szesnastki i pokonał Huberta Muszyńskiego.

Po 22 kolejkach CLJ U-19 zespół Medalików traci do lidera z Poznania 5 punktów. Przewaga nad trzecim Górnikiem Zabrze i czwartym Zagłębiem Lubin w dalszym ciągu wynosi 4 “oczka”. Kolejne spotkanie zawodnicy Rakowa do lat 19 rozegrają w najbliższą niedzielę w Legnicy, gdzie ich rywalem będzie ostatnia w tabeli Miedź.

Raków U-19 - Pogoń Szczecin 1:2

Bramki: Głowiński (64.) - Smuniewski (43.), Mencnarowski (83.)

CLJ U-17

Niełatwe zwycięstwo odnieśli w sobotę podopieczni trenera Żebrowskiego. Drużyna FASE Szczecin stawiła zacięty opór, lecz ostatecznie przegrała ten mecz 1:2. Trzy punkty zostały przy #L83 dzięki dubletowi Tobiasza Mrasa.

W pierwszej części spotkania zawodnicy FASE atakowali bardzo wysoko i z dużą intensywnością. Kilkukrotnie testowany był Mateusz Ryszewski, ale za każdym razem popisywał się dobrymi interwencjami. Wynik otworzył w 40. minucie Tobiasz Mras, który zebrał drugą piłkę po rzucie rożnym i strzałem z prostego podbicia nie dał szans bramkarzowi FASE.

Od początku drugiej połowy oba zespoły dążyły do zdobycia bramki. Raków chciał “zamknąć” mecz, a FASE wyrównać. Ten stan rzeczy trwał do 70. minuty, kiedy to Tobiasz Mras zdobył swojego drugiego gola, co pozwoliło podopiecznym Sebastiana Żebrowskiego zwiększyć przewagę. 10 minut później arbiter podyktował rzut karny. Przed szansą na gola kontaktowego stanął Kornel Lejman i w tej sytuacji wygrał pojedynek z Mateuszem Ryszewskim. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i to Raków U-17 triumfował.

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego po tej wygranej mają w dorobku 55 punktów i zajmują miejsce na najniższym stopniu podium. Ich strata do Górnika Zabrze wynosi punkt, jednak Górnik wciąż ma do rozegrania dwa zaległe mecze. Przewaga nad czwartym w tabeli Lechem Poznań wynosi z kolei trzy punkty, przy czym Kolejorz zagrał jedno spotkanie mniej.

W następnej serii gier juniorzy młodsi Rakowa wybiorą się do Opola na mecz z Odrą.

Raków U-17 - FASE Szczecin 2:1

Bramki: Mras (40., 70.) - Lejman (80.)

CLJ U-15

Najmłodsza drużyna Rakowa rywalizująca na szczeblu CLJ wygrała swój szósty kolejny mecz. Podopieczni Piotra Lenartowskiego pokonali 3:1 Odrę Opole i dzięki tej znakomitej serii prześcignęli w tabeli Śląsk Wrocław, obejmując pozycję lidera grupy C.

Mimo znacznej przewagi zespołu z Limanowskiego, na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy stanie 0:0. W dwie minuty po wznowieniu gry Raków objął prowadzenie za sprawą bramki Maksymiliana Podwysockiego. Dla jednego z braci Podwysockich było to trafienie w drugim kolejnym meczu. 8 minut później trampkarze Rakowa podwyższyli prowadzenie, a kolejnego gola zdobył Maksymilian Podwysocki. W 57. minucie dzieła dopełnił “szczupakiem” Oliwier Trojanowski. Tym samym Medaliki w ciągu kwadransa przeszli od stanu 0:0 do 3:0.

Gospodarzy stać było tylko na bramkę honorową. Tę zdobył w 72. minucie Kacper Jagiełło, pokonując głową Karola Goralczyka.

Wygrana w Opolu – jak wspomnieliśmy – pozwoliła zawodnikom trenera Lenartowskiego objąć prowadzenie w ligowej klasyfikacji. Drugi w tabeli Śląsk Wrocław ma na ten moment 17 punktów, a zespół Rakowa U-15 o jeden więcej. Drużyny spotkają się w bezpośredniej konfrontacji w najbliższą sobotę, przy ul. Limanowskiego 83.

Odra Opole - Raków U-15 1:3

Bramki: Jagiełło (72.) - Ma. Podwysocki (42., 50.), Trojanowski (57.)