[CLJ] Juniorzy zagrają z Górnikiem Zabrze

W sobotę 26 listopada mecze 16. kolejki CLJ rozegrają drużyny Rakowa U-19 oraz U-17. Czerwono-Niebiescy ugoszczą przy #L83 liderujące w rozgrywkach zespoły Górnika Zabrze.

CLJ U-19 

 

Podczas, gdy na Education City Stadium w Ar-Rajjan rozpocznie się rywalizacja Polski z Arabią Saudyjską, przy #L83 od 30 minut trwać już będzie spotkanie juniorów starszych Rakowa z ich rówieśnikami z Zabrza.  

 

Podopieczni Adama Studnickiego zajmują w lidze trzecie miejsce. Do prowadzącego Górnika tracą 6 punktów. Oba zespoły wygrały swoje trzy ostatnie mecze i za cel na sobotę z pewnością obrały podtrzymanie tej passy. W poprzedniej kolejce Czerwono-Niebiescy pokonali 4:0 Lechię Gdańsk, a Górnicy zdobyli trzy punkty w domowym meczu z Koroną Kielce. 

 

Ostatnia konfrontacja obu drużyn miała miejsce w I kolejce CLJ U-19 – 14 sierpnia. Raków U-19 wygrał tamto spotkanie 1:0, a zwycięskiego gola zdobył Mateusz Głowiński. Sobotni mecz rozpocznie się o 13:30.

 

CLJ U-17 

 

Dokładnie dwie godziny i trzy kwadranse wcześniej na boisko wyjdą juniorzy młodsi Rakowa i Górnika. Sytuacja obu zespołów w tabeli jest identyczna, jak w przypadku starszych kolegów. Raków znajduje się na trzecim miejscu, a Górnik przewodzi w stawce. Różnica wynosi zaledwie dwa “oczka”.  

 

W poprzedniej kolejce zarówno Raków, jak i Górnik Zabrze wbiły swoim rywalom cztery bramki. Raków pokonał 4:0 Lechię Gdańsk, a Górnicy wygrali w 4:1 w Głogowie. Obie drużyny przegrały w sezonie tylko raz. 

 

Raków U-17 uległ 1:3 Zagłębiu Lubin, natomiast jedynymi pogromcami Górnika okazali się właśnie Czerwono-Niebiescy. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w inauguracyjnej kolejce pokonali Górników na wyjeździe 3:1. Autorami bramek w tamtym meczu byli: Maćkowiak, Gibała i Szczepaniak. 

 

Pierwszy gwizdek tego spotkania wybrzmi o 10:45.