[CLJ] Kolejne mecze naszych drużyn

W najbliższy weekend trzy zespoły Rakowa grające na szczeblu CLJ rozegrają swoje mecze. Czerwono-Niebiescy zmierzą się z Lechem Poznań, Chemikiem Bydgoszcz i Zagłębiem Lubin.

CLJ U-19 

 

Juniorzy starsi Rakowa po porażce w Gdyni chcą wrócić na zwycięskie tory. Ich sobotnim rywalem będzie drużyna Lecha Poznań. Jest to drugi tydzień z rzędu, gdy zespół z Akademii Lecha Poznań zagra przy #L83. W ubiegłą sobotę zawodnicy Lecha U-17 ulegli w Częstochowie swoim Czerwono-Niebieskim rówieśnikom 0:1.  

 

Zarówno Raków, jak i Lech wywalczyły w pierwszych czterech kolejkach zbliżoną ilość punktów. Raków zdobył ich 7 i zajmuje 5. miejsce w tabeli, Kolejorz ma o "oczko" mniej i jest dziewiąty.  

 

W pojedynkach obu drużyn lepsi w ubiegłym sezonie byli Lechici. W Poznaniu padł remis 1:1, a w ostatniej kolejce rozgrywek Czerwono-Niebiescy polegli u siebie 1:3. Honorowego gola dla Rakowa zdobył wtedy Makarski.

 

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 13:00. 

 

CLJ U-17 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego do 5. kolejki CLJ U-17 przystępują z pozycji wicelidera. Czerwono-Niebieskich w niedzielę czeka wyjazd na Kujawy. Ich rywalem będzie natomiast zespół, który zamyka tabelę – Chemik Bydgoszcz.  

 

Bydgoszczanie w czterech pierwszych meczach obecnego sezonu nie zdobyli jeszcze punktu i w niedzielę starać się będą o przełamanie złej passy. W ubiegłorocznych rozgrywkach nie doszło do żadnego meczu między obiema drużynami z dwóch przyczyn. Po pierwsze: zespół Chemika Bydgoszcz jest beniaminkiem. Po drugie: przed sezonem 2022/23 zreorganizowano CLJ U-17. 

 

Niedzielny mecz będzie zatem pierwszą konfrontacją między Rakowem U-17, a Chemikiem. Pierwszy gwizdek na stadionie w Bydgoszczy wybrzmi o 11:00. 

 

CLJ U-15 

 

Ostatnie dwa mecze drużyny prowadzonej przez Piotra Lenartowskiego zakończyły się zwycięstwami 5:0. Czerwono-Niebiescy spróbują podtrzymać tę doskonałą serię w meczu z Zagłębiem Lubin.  

 

Oba zespoły rozpoczęły sezon bardzo dobrze i znajdują się na ligowym podium. Raków z siedmioma punktami jest liderem rozgrywek, podczas, gdy Miedziowi w dwóch rozegranych do tej pory spotkaniach zdobyli komplet sześciu punktów.

 

W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu Zagłębie Lubin było przeciwnikiem, który “pasował” Czerwono-Niebieskim. W marcu podopieczni Tomasza Ligudzińskiego wygrali na Dolnym Ślasku 3:0 po golach Grabowskiego, Sajdaka i Krysta. W rewanżu Raków ograł Miedziowych 2:0, a bramki tym razem zdobywali Zieliński i Małota. 

 

Mecz 4. kolejki CLJ U-15 zostanie rozegrany przy Limanowskiego 83 w sobotę. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.