[CLJ] Kolejne mecze w Centralnej Lidze Juniorów. W niedzielę trampkarze zagrają z liderem

W nadchodzący weekend domowe spotkania rozegrają zespoły U-17 oraz U-15. Juniorzy młodsi podejmą Pogoń Szczecin, a podopieczni Adama Studnickiego zmierzą się ze Śląskiem Wrocław o pierwsze miejsce w grupie C CLJ U-15. Drużynę U-19 czeka wyjazd do Zabrza.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego wciąż czekają na pierwszą tej wiosny wygraną. W ostatniej kolejce zespół U-19 zremisował 3:3 z Pogonią Szczecin. W niedzielę najstarsza z juniorskich drużyn Rakowa zagra w delegacji z Górnikiem Zabrze. 

 

Zespoły dzieli w tabeli różnica 17 punktów. Zabrzanie z dorobkiem 41 “oczek” plasują się obecnie na najniższym stopniu podium. Górnik w dotychczasowej kampanii zanotował 12 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Bilans bramkowy Górnika to 46:34. Najlepszym strzelcem zabrzan jest Hubert Jasiak, który ma na koncie 10 bramek. 

 

W ostatnich tygodniach nasi przeciwnicy regularnie punktują. Górnik tej wiosny przegrał tylko 2 marca, w zaległym meczu z Jagiellonią Białystok. Kolejne spotkania w wykonaniu zabrzan to 4 wygrane i 2 remisy. Poprzednią kolejkę Górnicy zakończyli bezbramkowym podziałem punktów z Wisłą Kraków.  

 

W rundzie jesiennej drużyny zmierzyły się przy Limanowskiego 7 października. Wówczas mecz zakończył się korzystnym wynikiem dla Medalików, którzy wygrali 3:2 po dublecie Kacpra Nowakowskiego i golu Tomasza Szczepaniaka. 

 

Niedzielne spotkanie odbędzie się przy ul. Jaskółczej 40 w Zabrzu. Jego początek zaplanowano na 12:00. 

 

CLJ U-17 

 

Zespół prowadzony przez Michała Mizgałę w ubiegłą niedzielę przegrał po raz pierwszy od 30 września. O powrót na zwycięską ścieżkę Medaliki powalczą już w sobotę, w domowym starciu z Pogonią Szczecin. 

 

Zespoły sąsiadują w tabeli na miejscach 5. i 6., jednak Portowcy tracą do Medalików aż 9 punktów. Na dorobek Pogoni w postaci 37 punktów składa się 11 zwycięstw, 4 remisy i 9 porażek. Zawodnicy Pogoni legitymują się nieznacznie dodatnim bilansem bramkowym. Trafiali do siatki rywali 47 razy, stracili natomiast 44 gole. Najlepszym strzelcem w kadrze trenera Patryka Kuranta jest Natan Waligóra, który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwników. Ostatnie pięć meczów Pogoni to 3 wygrane i 2 porażki. W poprzedniej kolejce Portowcy odprawili inny zespół z Pomorza, Lechię Gdańsk, w stosunku 3:0. 

 

Jesienią Pogoń na własnym boisku uległa Medalikom 0:2. Dwie bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Michała Mizgałę zdobył wtedy Patryk Grabowski. 

 

Będzie to jedyny mecz, który nasze drużyny rywalizujące na szczeblu CLJ rozegrają w sobotę. Juniorzy młodsi Rakowa spotkają się z Pogonią przy L83 w sobotę, o 15:00. 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego po sześciu kolejnych wygranych w najbliższą niedzielę zmierzą się ze zdobywcą kompletu punktów w dotychczasowych siedmiu kolejkach, Śląskiem Wrocław. 

 

Nadchodząca kolejka będzie pierwszą z serii gier rewanżowych w rundzie wiosennej CLJ U-15. Po siedmiu rozegranych dotąd meczach w tabeli przewodzi z 21 punktami na koncie Śląsk Wrocław. Wrocławianie na inaugurację wygrali z ekipą trenera Studnickiego 2:1 i ten mecz, póki co, decyduje o układzie sił w walce o medale. 

 

Trampkarze Rakowa po przegranej we Wrocławiu wygrali wszystkie swoje spotkania, dzięki czemu tracą do lidera zaledwie trzy “oczka”. Trzeci zespół w tabeli, Zagłębie Lubin, ma o połowę punktów mniej. Śląsk natomiast w siedmiu ligowych meczach zanotował 7 wygranych, zdobywając przy tym 26 bramek i tracąc tylko dwie. Wierzymy, że w niedzielnej rywalizacji ten bilans ulegnie pogorszeniu. 

 

Jesienią to wrocławianie okazali się najlepsi w grupie C. W konfrontacji z Medalikami Śląsk w pierwszym meczu zremisował 2:2, a w rewanżu wygrał 2:1. Wiosną, jak wspomnieliśmy, ponownie wygrali wrocławianie, również w stosunku 2:1. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zanotował Patryk Bojek. 

 

Początek niedzielnego meczu zaplanowano na godzinę 12:00.