[CLJ] Kolejne wygrane zespołów U-17 i U-15

Juniorskie zespoły Rakowa rywalizujące na szczeblu centralnym w miniony weekend rozgrywały swoje mecze mistrzowskie. Zwycięstwa zanotowali juniorzy młodsi i trampkarze. Juniorzy starsi wciąż czekają na pierwsze tej wiosny punkty.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w minioną sobotę ulegli Koronie Kielce 0:1. O zwycięstwie Koroniarzy zadecydowała akcja z 53. minuty.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Medalików, którzy nie potrafili jednak przekuć boiskowej inicjatywy na gola. Koronę kilkukrotnie przed utratą bramki ratował golkiper. Po zmianie stron, w 53. minucie gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę, w wyniku której do siatki trafił Kornel Toboła. Juniorzy starsi Rakowa przez dalszą pozostałą część spotkania usiłowali odrobić stratę, ale świetnie w bramce Korony spisywał się Jakub Jamróz. Bardzo bliski wyrównania był rezerwowy Patryk Grabowski, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Koroniarzy.

Ostatecznie rezultat spotkania nie uległ już zmianie i po zakończeniu spotkania to zawodnicy Korony mogli cieszyć się z kompletu punktów. Po 20 kolejkach dorobek punktowy Medalików wynosi 22 “oczka”. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego plasują się w tabeli na 11. pozycji, a ich przewaga nad strefą spadkową stopniała do 3 punktów.

W następnej kolejce zespół Rakowa do lat 19 zmierzy się na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok. Mecz zostanie rozegrany już w najbliższy czwartek, 28 marca.

Korona Kielce - Raków U-19 1:0

Bramki: Toboła (53’)

CLJ U-17

Drużyna prowadzona przez trenera Michała Mizgałę pokonała 2:1 FASE Szczecin, notując przy tym 14. kolejny ligowy mecz bez porażki.

Spotkanie rozpoczęło się w strugach ulewnego deszczu, które nie pomagały w operowaniu piłką. Pierwsze dwa kwadranse składały się głównie z walki w środku pola. Zespół FASE przyjechał do Częstochowy po serii trzech porażek, niemniej jednak gościom nie brakowało ani motywacji, ani jakości.  Wynik otworzyła bramka Nikodema Kossakowskiego zdobyta w 32. minucie. Wahadłowy Medalików uderzył ze swojej słabszej lewej nogi, ale mocno podkręcił piłkę, która po chwili znalazła się w siatce FASE. Juniorzy młodsi Rakowa nie cieszyli się długo prowadzeniem. Niecałe 4 minuty później bramkę wyrównującą zdobył Jan Kaźmierczak.

Gol na wagę trzech punktów padł w szóstej minucie drugiej połowy. Antoni Burkiewicz przyjął piłkę na 16. metrze, naszykował ją do strzału i huknął w prawy górny róg bramki strzeżonej przez Jeremiasza Szymańskiego. Pozostała część meczu ponownie stanowiła wyrównaną rywalizację obu drużyn. W ostatnich minutach goście rzucili do ataku wszystkie siły, włącznie z bramkarzem, który przy rzucie rożnym zawędrował w pole karne Medalików.

Spotkanie zakończyło się wygraną naszych juniorów młodszych, którzy tym samym powtórzyli październikowy rezultat ze Szczecina. Dzięki przegranej Zagłębia Lubin Medaliki wyprzedzili Miedziowych w tabeli i awansowali na 4. pozycję. Strata do dwóch pierwszych pozycji wynosi obecnie 5 punktów.

Następnym rywalem dla podopiecznych Michała Mizgały będzie Odra Opole. Mecz zaplanowano na Wielki Piątek, 29 marca.

Raków U-17 – FASE Szczecin 2:1

Bramki: Kossakowski (32’), Burkiewicz (51’) – Kaźmierczak (36’)

CLJ U-15

Podopieczni Adama Studnickiego odnieśli bardzo wartościowe zwycięstwo, pokonując w delegacji Zagłębie Lubin 2:1.

Przed 4. kolejką rundy wiosennej CLJ U-15 oba zespoły plasowały się na 2. i 3. miejscu w tabeli. W pierwszej, wyrównanej połowie zarówno Zagłębie, jak i Raków U-15 stworzyły okazje, by objąć prowadzenie. Zawodnicy próbowali wykorzystać trudne warunki i przy padającym deszczu często próbowali swoich sił z dystansu. Do przerwy jednak obaj bramkarze zachowali czyste konto.

W 53. minucie akcję zakończoną strzałem przeprowadził Patryk Bojek. Bramkarz Zagłębia poradził sobie z jego uderzeniem, ale przy dobitce Dominika Liberdy był bezradny. Przewagę Medalików podwoił 7 minut później Krystian Siedlaczek, który strącił piłkę głową po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Zagłębie ruszyło do odrabiania strat, jednak dotychczasowy wicelider był w stanie zdobyć jedynie bramkę honorową. Uczynił to na 5 minut przed końcowym gwizdkiem Bartosz Bondziul.

Sobotnia wygrana była dla trampkarzy Rakowa trzecim kolejnym ligowym zwycięstwem. Dzięki temu drużyna prowadzona przez trenera Adama Studnickiego awansowała na 2. pozycję w tabeli grupy C. W następnym spotkaniu Medaliki zagrają na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz, podobnie jak w przypadku juniorów starszych, odbędzie się 28 marca.

Zagłębie Lubin - Raków U-15 1:2

Bramki: Bondziul (75’) – Liberda (53’), Siedlaczek (60’)