[CLJ] Kolejne zwycięstwa Czerwono-Niebieskich

Drużyny Rakowa Częstochowa rywalizujące na szczeblu CLJ zdobyły w weekend 6 punktów. Swoje mecze wygrali juniorzy młodsi i trampkarze Rakowa. Najstarsza drużyna juniorska wróciła z Warszawy bez punktu.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego przegrali z Escolą Varsovia 1:3. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej, w 51. minucie na prowadzenie po golu Stępkowskiego wyszła Escola. Gdy kwadrans później wyrównał Okulicki, Raków toczył wyrównany bój z beniaminkiem ligi.

W 71. minucie Stępkowski zdobył drugiego gola i gospodarze ponownie byli z przodu. Niecałe 60 sekund później czerwoną kartkę ujrzał Max Morawietz i Escola kończyła mecz w dziesięciu. Ten sam los czekał jednak Raków, gdyż “czerwień” zobaczył w 82. minucie Oliwier Siuda.  Chwilę później trzeciego gola dla Escoli zdobył Janowski i ustalił tym samym wynik meczu.

Czerwono-Niebiescy po dziesięciu kolejkach zajmują 2. miejsce w tabeli, mając dwa punkty straty do Górnika Zabrze. Następny mecz zawodnicy trenera Studnickiego rozegrają w sobotę 22 października.  Juniorzy starsi Rakowa podejmą u siebie Jagiellonię Białystok, a spotkanie rozpocznie się o 11:00.

CLJ U-17

Powrócili na zwycięskie tory podopieczni Sebastiana Żebrowskiego. Po pięciu kolejnych wygranych i remisie przyszedł czas, by dopisać następne trzy punkty. Czerwono-Niebiescy pokonali Odrę Opole 4:0 i po 10 kolejkach są na czele ligowej stawki. Drugi w tabeli Górnik Zabrze traci do Rakowa jedno “oczko”.

Mecz z Odrą od początku toczył się dobrze dla Rakowa. Najpierw, w 15 min., po błędzie bramkarza gola zdobył Kukulski. Na 2:0 podwyższył jeszcze w pierwszej połowie Siwkowski.  W drugiej części meczu dwa razy do siatki Odry trafił Emanuel Gibała, który najpierw mocno uderzył z linii pola karnego, a potem, w  88. minucie wykorzystał rzut karny.

Raków w 11. kolejce CLJ U-17 zagra z Wartą Poznań. Mecz odbędzie się w Poznaniu, a pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 12:00.

CLJ U-15

Najmłodsza z drużyn Rakowa grających na poziomie CLj wygrała z GKS-em Katowice 6:0. Podopieczni Piotra Lenartowskiego zabezpieczyli trzybramkowe prowadzenie już w pierwszej połowie, gdy na listę strzelców wpisali się: Uchroński i dwukrotnie Trojanowski.

Po przerwie gola dołożył Maksymilian Podwysocki, a swoje kolejne trafienia zanotowali Uchroński i Trojanowski. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 6:0 dla Rakowa. W pierwszym meczu Czerwono-Niebiescy wygrali z GKS-em 5:0.

Po rozegraniu wszystkich spotkań 9. kolejki CLJ U-15 Medaliki z dorobkiem 17 punktów zajmują 3. miejsce w tabeli grupy C. Następny mecz trampkarze Rakowa zagrają w sobotę 22 października. Zawodnicy trenera Lenartowskiego o 14:00 wybiegną na boisko boczne przy #L83, a ich przeciwnikiem będzie Olympic Junior Wrocław.