[CLJ] Komplet punktów Rakowa

Drużyny Rakowa występujące w CLJ w minionym tygodniu wywalczyły pełną pulę dziewięciu punktów. Dzięki tym zwycięstwom wszystkie trzy zakończyły weekend na podium.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego wygrali po raz drugi z rzędu. W Narodowe Święto Niepodległości juniorzy starsi wywieźli 3 punkty z ul. Konwiktorskiej 6, wygrywając wyjazdowy mecz z Polonią Warszawa 4:3.

Czerwono-Niebiescy prowadzili do przerwy 2:0 po bramkach Makarskiego i Głowińskiego. Druga część meczu zaczęła się od gola dla Polonii, na którego szybko odpowiedział Głowiński. W 67. minucie na 4:1 podwyższył Malamis. Ostatnie 20 minut, to pogoń Czarnych Koszul, które wyprowadziły wynik z 1:4 na 3:4.

Po piątkowej wygranej Raków ma na koncie 26 punktów i w tabeli znajduje się na najniższym stopniu podium. Kolejne spotkanie zawodnicy trenera Studnickiego rozegrają w sobotę 19 listopada. Juniorzy starsi Rakowa zmierzą się u siebie z Lechią Gdańsk.

CLJ U-17

Mecz Rakowa U-17 z Zagłębiem Sosnowiec przełożono z 13 na 10 listopada. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego rozpoczęli czwartkowy mecz od bramki Szczepaniaka w 21. minucie.  Chwilę później padło wyrównanie i remisem zakończyła się też pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie juniorzy młodsi Rakowa wskoczyli na większe obroty i po dwóch kolejnych golach Szczepaniaka i trafieniu Jurasika pokonali Zagłębie 4:1.

Czwartkowe zwycięstwo sprawiło, że Raków w tabeli CLJ U-17 ma 33 punkty, co pozwala na zajęcie trzeciego miejsca. Następny mecz Czcerwono-Niebiescy zagrają w sobotę 19 listopada z gdańską Lechią.

CLJ U-15

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na poziomie CLJ w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze odniosła wysokie zwycięstwo 5:0. Podopieczni Piotra Lenartowskiego świetnie zaczęli to spotkanie i po pierwszym kwadransie prowadzili już 2:0.

W drugiej części meczu sukcesywnie powiększali przewagę za sprawą bramek: Pszczółkowskiego, Trojanowskiego i Kowalczyka. Dzięki sobotniemu zwycięstwu Raków U-15 w dalszym ciągu jest wiceliderem grupy z punktem przewagi nad Odrą Opole.

Trampkarze Rakowa zagrają ostatni w tym roku mecz o stawkę w niedzielę 20 listopada. Ich przeciwnikiem będzie Odra Opole, a spotkanie rozegrane zostanie na boisku bocznym przy #L83.