[CLJ] Komplet punktów w ważnych meczach

To był udany weekend dla zespołów Rakowa grających na szczeblu CLJ. Swoje mecze wygrali zarówno juniorzy młodsi, jak i trampkarze. Mecz Rakowa U-19 z Legią Warszawa został przełożony na 5 października.

CLJ U-17

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego z dalekiego wyjazdu do Szczecina wrócili zadowoleni. Juniorzy młodsi Rakowa wygrali z Pogonią Szczecin 4:1.

Czerwono-Niebiescy schodzili na przerwę, prowadząc 1:0 po golu Głowińskiego z 10. minuty. Na 2:0 podwyższył w 50. minucie Suski. Pozostałe bramki padły w ostatnim fragmencie meczu. Trzeciego gola dla Rakowa na jedenaście minut przed końcem zdobył Grabowski, a czwartego dołożył Nowakowski w 87. minucie.  Portowców stać było tylko na bramkę honorową.

Dla Rakowa U-17 jest to ważne zwycięstwo, gdyż Pogoń przed tym meczem była wiceliderem tabeli. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego po siedmiu seriach gier zajmują 1. lokatę z przewagą trzech punktów nad Górnikiem Zabrze. Następny mecz Czerwono-Niebiescy rozegrają w sobotę 1 października, a ich rywalem będzie Chrobry Głogów.

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa mierzyli się przy #L83 z Górnikiem Zabrze i wygrali ten mecz 3:1. Zawodnicy trenera Lenartowskiego przeważali przez całą pierwszą połowę, lecz nie potrafili tego udokumentować golem. Bramka otwierająca wynik padła w 52. minucie, a jej zdobywcą był Oliwier Trojanowski.

Raków wciąż atakował, lecz w 72. minucie nadział się na kontrę Górnika i było już 1:1. Czerwono-Niebiescy nie przestawali wierzyć w zwycięstwo. Zaledwie pięć minut później potężnym uderzeniem z 30 metrów Maciej Ruszkiewicz sprawił, że piłkarze Rakowa ponownie mogli cieszyć się z prowadzenia. Raków nie wypuścił już zwycięstwa. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Małota, wykorzystując rzut karny.

Po sześciu kolejkach Czerwono-Niebiescy znajdują się na 3. miejscu w lidze. W następnej kolejce podopieczni Piotra Lenartowskiego zmierzą się 1 października z Odrą Opole.