[CLJ] Komplet zwycięstw Czerwono-Niebieskich!

Trenerzy każdej z drużyn Akademii grających na poziomie CLJ mogą wchodzić w nowy tydzień zadowoleni. Przy Limanowskiego 83 młodzieżowcy Rakowa odnieśli komplet zwycięstw.

U-18

Wygrana po dość długiej przerwie musi smakować bardzo dobrze. Podopieczni Marcina Salamona pokonali SMS Łódź 2:1. Czerwono-Niebiescy pokazali ogromny hart ducha i determinację, wszak przez większą część meczu przegrywali 0:1. Dopiero w 85. minucie wyrównał Kuba Bęben, a w ostatnich sekundach meczu zwycięskiego gola dorzucił jeszcze Łukasz Makarski. Dzięki tej wygranej, na dwie kolejki przed końcem, Czerwono-Niebiescy zameldowali się na spokojnym 11. miejscu w tabeli. Kolejny mecz drużyna Marcina Salamona rozegra 21 maja we Wrocławiu, gdzie o 11:00 zmierzy się ze Śląskiem.

U-17

Piłkarze Adama Studnickiego są w gazie i walczą o mistrzostwo. W sobotnie popołudnie pokonali Śląsk Wrocław aż 5:1 i postawili kolejny krok na drodze do tytułu. Patrząc na wynik spotkania, trudno zespół z Dolnego Śląska prowadził do przerwy. Czerwono-Niebiescy zareagowali jednak w szatni właściwie i już w pierwszej akcji po wznowieniu gry wyrównał Rogula. Kwadrans później za sprawą Pawła Woźnego było 2:1, a piłkarze Rakowa zaczęli dominować. Efektowna końcówka przyniosła jeszcze trzy gole autorstwa: Napieraja, Gacka i Cebuli. W tabeli nie zmieniło się nic, gdyż Zagłębie Lubin również wygrało swój mecz. Przed zespołem trenera Studnickiego kluczowe na tym etapie sezonu spotkanie. W niedzielę 22 maja Czerwono-Niebiescy udadzą się do Lubina na bezpośrednią konfrontację z Zagłębiem.

U-15

W niedzielę o 12:00, gdy w kościołach całej Polski przystępowano do Komunii Świętej, na boisko wybiegła najmłodsza z drużyn Rakowa grających na szczeblu CLJ. Piłkarze trenera Ligudzińskiego kontynuują dobrą dyspozycję w obronie i pewnie wygrali z FC Academy Wrocław 2:0. Prowadzenie pięknym golem w 4. minucie dał Dominik Bajurski. Czerwono-Niebiescy atakowali cały mecz, a Patryk Grabowski trzykrotnie obijał obramowanie bramki gości. Drugi gol padł dopiero w ostatniej akcji meczu, a trafienie zanotował Kryst. Dzięki wygranej Raków umocnił się na 3. miejscu w tabeli. Za tydzień drużyna trenera Ligudzińskiego postara się wyrwać punkty liderowi. Wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze zaplanowano na 13:30 w sobotę.